Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Viru Filmifond

VIRU FILMIFONDI SUURUS ON 200‍ 000 EUROT AASTAS

Viru FilmiFond tagastab

kuni 40% Ida-Virumaal tehtud kulutustest.

Viru Filmifond on Eesti esimene regionaalne filmifond, mis on asutatud 2013.aastal, nelja Ida-Virumaa omavalitsuste poolt.

Viru Filmifond tegutseb Ida-Virumaal Euroopa Liidu ja Venemaa piiril.

Viru Filmifond kaasrahastab Ida-Virumaal ülesvõetavaid filme (mängufilmid, dokumentaalfilmid; lühifilmid), telesarju ja muusikavideosid.

Ootame kaastootmiseks projekte üle terve maailma.

Eesmärk

Meie eesmärgiks on mitmekesistada Ida-Virumaa ettevõtlust, edendada professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Ida-Virumaale investeeringuid, reklaamida Ida-Virumaad Eestis ja välismaal.

Rahastajad

Fond on avatud uuetele rahastajatele nii avalikust kui ka erasektorist.

Viru Filmifond suurenes 2019. aastal tänu Ida-Viru programmi kaasrahastusele (Rahandusministeerium) ning tänaseks on meie regionaalsed rahastajad Toila vald, Jõhvi vald, Alutaguse vald, Lüganuse vald, Kohtla-Järve linn, Narva linnavalitsus, Sillamäe linnavalitsus, NPM Silmet ja Ida-Viru Kutsehariduskeskus.

Viru filmifondi partneriks on Ida-Viru Kutsehariduskeskus. Viru Filmifondi tööd koordineerib SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK).

Toila vald
Ida-Viru Ettevõtluskeskus logo
Rahandusministeerium toetab
kutsehariduskeskus.ee
Taotlemine

 Taotluste vastuvõtmine toimub aasta jooksul kahes taotlusvoorus. Taotlusi saab esitada igal aastal 1.aprilliks ja 31.oktoobriks.  

Rahastamisotsuse teeme 30 tööpäeva jooksul.

Taotlemise tingimused

Taotlemiseks peab lihtsalt olemas olema kaastootja Eestist. Usaldusväärsete kaastootjate valiku leiad Film Estonia koduleheküljelt www.filmestonia.ee.

Kontakt

Ida-Viru Loomeklastri projektijuht

Piia Tamm

Viru Filmifondi, Loomeklastri koordinaator

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng