Logo EAS

Ida-Viru Turismiklaster  (www.idaviru.ee)

IVEKi juhitud turismiklaster koosneb ligi 50 partnerist, kellest 9 on omavalitsused ja ülejäänud turismiteenust pakkuvad organisatsioonid ja ettevõtted. Klastri eesmärk on tutvustada Ida-Virumaad kui avastamisväärset ning mitmekülgseid võimalusi pakkuvat turismisihtkohta, selleks et kaasata uusi sihtgruppe ja sihtturge ning suurendada Ida-Virumaa külastatavust ja turismitulu.

VISIOON – Ida-Virumaa on aastal 2020 Tallinna järel  Eesti turismisihtkoht nr. 2 (camiljon ööbimist aastal 2020) ning Narva toel turistidele kindel peatuspaik Tallinna ja St. Peterburi ühendaval turismiarteril.

MISSIOON on oma liikmete toetamine ning nende edulugudele kaasaaitamine, Ida-Virumaa kui sihtkoha turundamine ja arendamine.

Klastri edu alus – kokkulepe Ida-Virumaa turismi arengueesmärkidest ja sihtpärane koordineeritud tegevus eesmärkide saavutamiseks.

Ida-Virumaa Turismiklastri aktuaalne strateegia 2014 -2020

Kontakti lisainfoks leiate SIIT.

 

Johvi Tourist Information centre_2_K_Ernits_05_07_2019    Johvi Tourist Information Centre_2_idaviru_visit_estonia_M_Kämärä

Jõhvi Turismiinfokeskus (TIK) – Turismiettevõtjale on Turismiinfokeskus parim koht, kus endast ning pakutavatest toodetest teada anda, jagamiseks trükiseid tuua või tooteid müügiks pakkuda.

  • Vahendab turismialast informatsiooni Ida-Virumaa ja kogu Eesti vaatamisväärtuste, muuseumide, majutus- ja toitlustusettevõtete, aktiivse puhkuse pakkujate, giiditeenuste osutajate ning kultuurisündmuste kohta Eesti elanikele ja väliskülalistele.
  • Aitab planeerida vastavalt külastaja soovidele reisimarsruuti (//idaviru.ee) – avastamaks Ida-Virumaa seikluslikke paiku ja kontrastiderohkust.
  • Müüb maakonna suveniire ja kingitusi.

Turismiinfot maakonna ja Eesti kohta leite kodulehtedelt www.idaviru.ee/ jawww.puhkaeestis.ee

Asukoht: Kooli 2, Jõhvi

Kontakttelefon: 337 0568

Lahtiolekuajad

15.05-15.09 E-R 10-17, L-P 10-15

14.09-14.05 avatud ettetellimisel

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus oli 2012-2014 partner „Via Hanseatica“ turismiprojektis ja alates 2019 aastast on partner “Via Hanseatica Plus” jätkuprojektis.

2019 aasta aprillis algas Eesti-Vene programmi vahendite toel kaks aastat kestev suurprojekt Via Hanseatica Plus, mis lisaks olemasoleva marsruudi arendamisele keskendub marsruudile lisandväärtuse andmisega – laienetakse Rakvere ja Viljandi suunas Eestis ning Viiburi ja Pihkva suunas Venemaal.

Mis on Via Hanseatica loe kodulehelt //www.viahanseatica.info/et/