
Maksu-ja Tolliameti otseste ja kaudsete maksude talituse konsultant Aleftina Tripolskaja räägib MTÜde maksustamise põhiprintsiibidest, sealhulgas ka annetuste maksustamisest.
Maksu-ja Tolliameti otseste ja kaudsete maksude talituse konsultant Aleftina Tripolskaja räägib MTÜde maksustamise põhiprintsiibidest, sealhulgas ka annetuste maksustamisest.
Hea Jõhvi elanik!
Jõhvi vallavalitsus kutsub Teid seminarile: „Kaasava eelarve ideede kujundamine ja vormistamine“.
Ida-Viru Ettevõtluskeskuse (IVEK) konsultandid jagavad teadmisi ja kogemusi, kuidas oma lennukaid ideid edukalt esitada ja õigesti vormistada.
Kohtume teiega 09.02.2023 kl 14.00 Jõhvi Vallavalitsuse (Kooli 2, Jõhvi linn) suures saalis või video vahendusel.
Seminar toimub eesti keeles (vajadusel lühitõlge vene keelde) ja on tasuta.
Ürituse käigus tutvustame erinevaid projekte ja toetusprogramme, mida Põhjamaade Ministrite Nõukogu pakub välja koostööks Põhjamaadega.
Sa õpid:
• avaliku sektori, mittetulundusühingute ja kultuurivaldkonna toetusprogrammidest;
• toetuse saamise tingimuste kohta;
• kuidas toetust taotleda;
• milline on Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja plaanid selle esindamiseks Eestis 2023. aastal.
Pärast programmidega tutvumist vastame osalejate küsimustele ja anname praktilisi nõuandeid. Kohapeal on kohal ka kogu toetuse andmise protsessi edukalt läbinud ja rahastuse saanud inimesed.
Praktiline koolitus! Kohtade arv on piiratud!
Ida-Viru Loomeklaster kutsub videokoolitusele: “SISSEJUHATUS BRÄNDINGUSSE” 31.01.2023 kell 14.30.- 17.00 Zoomis!
TEEMAD
Mis on bränd ja milleks seda vaja on?
+Põhimõisted ja ülesanded, mida bränd teie äri jaoks täidab
Mis on teie brändi alus?
+Mille poolest teie toode või teenus eristub konkurentidest
+Keda teie bränd peab kõnetama, persoona
+Väärtus, mida te talle pakute
Kuidas bränd ellu ärkab?
+Toimiva brändi koostisosad
KOOLITAJA
Koolitajaks on Dan Mikkin – teenusedisainer, kogemust disainerina on tal 30 aastat. Tema jaoks on disain mitte vormistamise kunst, vaid viis inimeste elu ja keskkonna parandamiseks. Ta on töötanud loovjuhina turundus- ja brändinguagentuurides (DDB, Division), 2009. a oli üks teenusedisainibüroo Brand Manual asutajatest.
Viimased aastad tegutseb iseseisva konsultandi ja disainijuhina, samuti viib läbi koolitusi, on õppejõud Eesti Kunstiakadeemias ning mentoriks erinevatele arendusmeeskondadele (e-Residentsus).
Tema osalusel on uue hingamise saanud Apollo meelelahutus, Astri kaubandus, Wendre tekstiilitööstus. Dan on olnud kaugtöömaa Kupland ja Pöide õlu sünni juures.
Koolitus toimub eesti keeles;
Osalejate arv on 15 inimest.
NB! Osalejaid valitakse motivatsiooni küsimuse vastuste alusel.
Ootame teie aktiivset tagasisidet ja ettepanekuid: piia.tamm@ivek.ee
Kohtumiseni!
REGISTREERUMINE kuni 25.01.2023
Teenusdisaini ekspert räägib teenuste tootearendusest! TASUTA!
RegistreerimineIda-Viru Loomeklaster kutsub koolitusele: “Teenuste Tootearendusest” 30.01.2023 kell 14.30.- 16.30 Zoomis!
Koolitajaks Indrek Maripuu, Loovusait OÜ.
Koolitus toimub eesti keeles sünkroontõlkega vene keelde.
NB! Täpsustub kellaaeg
NB! Koolituse käigus toimub salvestus ning seda saab hiljem järelekuulata meie kodulehelt: loomeklaster.ee
Ootame teie aktiivset tagasisidet ja ettepanekuid: piia.tamm@ivek.ee
Rohkem infot koolitaja kohta: https://loovusait.ee/
REGISTREERU
2023.a alguses toimuvad Ida-Virumaa arendusseminarid struktuurivahendite perioodi 2021-2027 regionaalarengu meetmete ettevalmistamiseks. Arendusseminaride laiem eesmärk on anda osalejatele ülevaade kohaliku tasandi teenuste, avaliku ruumi ja elamumajanduse arendamise ning muudatuste juhtimise kõige uuematest suundumustest ja tutvustada erinevate piirkondade häid praktikaid. Seminaride praktilises osas tegeletakse kavandatavate regionaalarengu meetmete projektidega, mida on võimalik valmistada ette struktuurivahendite perioodi 2021-2027 meetmetesse „Suuremate linnapiirkondade arendamine“, „Avalike teenuste arendamine“ või „Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond“. Seminarid on hea võimalus erinevate osapoolte koostöös arutleda nii omavalitsuste prioriteetide kui ka maakonnaüleste teemade üle.
Seminaride teemad:
1. Kohalikud teenused (Mihkel Laan, Jaan Urb), 12.-13. jaanuar 2023 – registreerumine lõppenud
2. Avalik ruum (Jiri Tintera, Kaie Kuldkepp, Anto Aasa), 16.-17. veebruar 2023
3. Elamumajandus (Kaie Enno, Keiti Kljavin, Johanna Holvandus), 23.-24. märts 2023
4. Muudatuste juhtimise alused (Jaan Urb), 20.-21. aprill 2023
Osalejatel on võimalik osaleda mitmel erineval arendusseminaril ja igale seminarile toimub registreerimine eraldi.
Seminaril tagatakse soovijatele tõlge eesti-vene-eesti keelesuunal.
16.-17. veebruaril toimuval „Avalik ruum“ seminari eesmärgid on:
Sihtrühm
Seminari „Avalik ruum“ sihtrühma kuuluvad Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste ametnikud ja töötajad, valla- või linnavalitsuse ametnikud ja töötajad ning valla- või linnavolikogu liikmed, kelle tööülesanded või vastutusala on seotud linnaruumi ning üldise arengu teemadega ja arendusprojektide ettevalmistamisega. Samuti Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu (IVOL) ja Ida-Virumaa Ettevõtluskeskus SA (IVEK) töötajad ning Ida-Virumaa linnapiirkondade (Jõhvi, Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva linnade) korteriühistute juhatuse liikmed.
Grupi suuruseks on arvestatud kuni 30 inimest.
Toimumise aeg, maht ja koht
Seminar toimub kahel päeval – 16. ja 17. veebruaril 2023 – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppehoones, aadressil Kutse 13, Jõhvi.
Ajakava:
1. päev: 9.45-17.00
9.30 registreerimine
9.45-11.15 koolitus
11.15-11.30 paus
11.30-13.00 koolitus
13.00-13.45 lõuna
13.45-15.15 koolitus
15.15-15.30 paus
15.30-17.00 koolitus
2. päev: 9.00-16.15
9.00-10.30 koolitus
10.30-10.45 paus
10.45-12.15 koolitus
12.15-13.00 lõuna
13.00-14.30 koolitus
14.30-14.45 paus
14.45-16.15 koolitus
Seminari teemad
• Mis on avaliku sektori roll ruumiloome suunamisel Euroopa Uue Bauhausi valguses?
• Kuidas tunda ära kvaliteetset linnaruumi? Mis on selle tunnused?
• Mis on elanikkonna kahanemise mõjud linnaruumile ja elanikele?
• Kuidas planeerida kahanevat linna?
• Millised tööriistad on KOV-idel linnaruumi kvaliteedi tõstmiseks?
• Mis on ehituspärandi roll linna planeerimisel, kohta identiteeti tugevdamisel ja inimeste heaolu tõstmisel?
• Linnaruumi kliimamuutustele vastupanuvõimelisemaks ja elamisväärsemaks muutmine (elurikkust suurendavate elementide ja projekteerimise tehnikate kasutamine linnaplaneerimises, liigirikaste alade loomine, looduslike veekogude rajamine jne)
• Avaliku ruumi arendamisel ligipääsetavuse ja universaalse disaini põhimõtetega arvestamine (nii et igas vanuses inimesed saaksid avalikus ruumis iseseisvalt ja turvaliselt liikuda).
• Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamine targa linna kontseptsioonist lähtuvalt.
• IKT levik maailmas, Eesti ning IKT ühiskondlike mõjude geograafilised aspektid.
• Digitaalne lõhe, asukohapõhised teenused, privaatsusriskid.
• IKT kasutamine linnaruumi planeerimisel (suurandmed, sensorid jmt) ja protsesside analüüsil (asukohapõhised teenused, andmekogumine, asjade internet jmt).
Eeltoodud teemade avamine on seminari raames kavandatud praktilisel moel, kus vähemalt pool seminari ajast kulub väljakutsete praktilisele mõtestamisele, sh kaasa võetud projektiideede edasiarendamisele osalejate poolt ning ülejäänud aeg tutvustatakse asjakohaseid uuringuid, statistikat, teenuste kavandamise ja hindamise meetodeid ja tööriistu.
Koolitajad
Jiri Tintera töötab Valga Vallavalitsuses arhitektina. Kõrgharidust omab ta tsiviilehituse ja arhitektuuri alal ning doktoritööd kaitses teemal “Kahanevate linnade elukeskkonna taaselustamine Valga näitel”. Taltechi Tartu Kolledžis viib ta läbi disainistuudiod, õpetades projekteerimist konkreetses asustuskeskkonnas.
Kaie Kuldkepp omab kõrgharidust keskkonnatehnoloogia, urbanistika ja maastikuarhitektuuri erialal. Tema tööde hulgas on häid näiteid pool-avalike ruumide projekteerimisest (Põlva keskväljak, Kopli liinide rannapromenaad, F-kvartali sisehoovid, Tabasalu hariduslinnaku väliruum, Mulgimaa Elamuskeskuse väliruum jms). Ta on töötanud nii kohalikus omavalitsuses, mittetulundus- kui erasektoris.
Anto Aasa on filosoofiadoktor loodusgeograafia alal ja töötab mitmetes ülikoolides. Tema peamised õpetamis- ja uurimisvaldkonnad on informatsiooni- ja kommunikatsiooni geograafia, mobiilpositsioneerimine, tark linn, liikuvus, suurandmete kasutamine jms.
Nõustamine omavalitsustele
Osalevatel kohalikel omavalitsustel on võimalik seminari teemal saada 4 akadeemilist tundi individuaalset nõustamist iga KOV-i kohta. Juhul kui kohalik omavalitsus loobub teenusest või kasutab talle ettenähtud individuaalset nõustamist vähem kui 4 akadeemilist tundi, siis on teistel omavalitsustel võimalik eraldi kokkuleppel tundide arvu suurendada.
Veel oluline:
Seminaril tagatakse soovijatele sünkroon- ja järeltõlge eesti-vene-eesti keele suunal.
Lõunasöögid ja kohvipausid osalejatele on korraldaja poolt organiseeritud.
* Koolituse korraldajal on õigus teha vastavalt vajadusele muudatusi tegevuse läbiviimise, aja ja koha osas, sh otsustada tegevus läbi viia virtuaalselt. Muudatuste korral teavitab koolituse korraldaja osalejaid e-kirja teel.
Registreerimine
Seminarile saab registreerida riigitöötaja iseteenindusportaali (RTIP) avalikus vaates siin: https://www.riigitootaja.ee/rtip-public/trainings/details/1.109945 . Juhul kui link ei avane, tuleb viidatud aadress kopeerida oma internetilehitseja aadressireale.
Registreerunu loetakse osalejaks pärast tema sihtrühma kuuluvuse kontrollimist. Kinnitus koolituskoha saamise või selle tagasilükkamise kohta saadetakse e-posti aadressile 2-3 tööpäeva pärast registreerimistähtaja lõppu.
Osalemise tingimused ja seminari maksumus
Arendusseminaril osalemine on sihtrühma kuuluvale registreerunud ja gruppi kinnitatud osalejale tasuta tingimusel, et osaleja osaleb seminaril vähemalt 75% mahus. See võimaldab saavutada seminari õpiväljundid nõutud tasemel.
Osaleja loetakse katkestajaks, kui ta pärast gruppi arvamist jätab tegevusele ilmumata, ei osale tegevuses ettenähtud mahus või teatab oma loobumisest vähem kui 5 tööpäeva enne sündmuse esimest toimumiskorda ja ei leia endale nõuetele vastavat asendajat. Kui gruppi kinnitatud osaleja loetakse katkestajaks, siis esitatakse selle osaleja asutusele arve ühe osaleja koolituskoha kulude ulatuses kuni 367,20 eurot (käibemaksuga) ning vastava osaleja asutusel (tööandjal) on kohustus arve seminari läbiviijale tasuda.
Seminaril osaleja vastutus ning kulude hüvitamine katkestamise korral
Seminarile registreerudes kinnitab seminaril osaleja, et tema ja tema asutus nõustuvad seminari läbimise tingimustega (sh katkestamisega kaasneva koolituskoha kulu tasumisega) ning osaleja osaleb seminaril mahus, mis on vajalik seminari eesmärgiks olevate teadmiste ja oskuste omandamiseks.
Mida teha, kui pärast kinnituse saamist selgub, et osavõtmine ei ole võimalik?
Palume teatada kirjalikult mitteosalemisest e-postil Kristin Piik’i (kristin.piik@rtk.ee) vähemalt 5 tööpäeva enne esimese seminaripäeva algust. Kui isik teavitab mitteosalemisest, siis püütakse osapoolte (osaleja asutus, koolituse läbiviija ja Riigi Tugiteenuste Keskus) koostöös leida loobujale seminari sihtrühma kuuluv asendaja.
Kontaktid
Seminari viib Riigi Tugiteenuste Keskuse ja Rahandusministeeriumi tellimusel läbi Avaliku Halduse Arengukeskus OÜ.
Projektijuht Terje Schmidt (AHA Keskuse juhataja). Tel. 51 84 574, terje@ahakeskus.ee, www.ahakeskus.ee (küsimused seminari sisu ja korraldusliku poole kohta).
Kristin Piik (Riigi Tugiteenuste Keskuse koolituste haldur). Kristin.piik@rtk.ee, tel. 663 1497 (küsimused seminarile registreerimise kohta).
Arendusseminari elluviimist kaasrahastab Euroopa Liit meetme tegevuse „Kohaliku ja regionaalse arendusvõimekuse tõstmiseks toetuse andmine“ raames ning riiklik kaasfinantseering on tagatud riigieelarvest.
Kuidas teha nii, et iga õpilase huvi oleks toetatud ning saaksime pakkuda nendele valikainete näol just seda temaatilist kursust, mis neid päriselt kõnetab. Selge on see, et iga õpilase huvi järgi valikainete avamine koolis on rahaliselt võimatu. Ka seoses eesti keele õppele üleminekuga on vajalik otsida õpilastele lihtsaid võimalusi eestikeelse keskkonna loomiseks ning keele praktiseerimiseks.
RegistreeruStipendiumi eesmärk on motiveeritud ja kogukonna arendamiseks vajalike oskuste, teadmiste ja võimetega eestvedaja, kes on kogukonna elujõu kasvataja ja uute arengusammude innustaja.
Stipendiumi saab taotleda eraisik iseendale.
Kogukond on selle stipendiumi mõistes ühise eesmärgi nimel tegutsev, piirkondlikult määratletav ja ühe omavalitsuse territooriumil Eestis tegutsev inimeste rühm.
Taotluse esitamise tähtaeg on 10. jaanuar 2023.
Infoseminar toimub 30. novembril 2022 kell 13:00 keskkonnas Zoom.
Tule ja osale vestlusõhtul “Minu Ida-Virumaa” Kohtla-Järve Kultuurikeskuse kohvikus 23. novembril kell 18-20
Registreerimine kuni 22 nov. 2022Kodanikupäevale pühendatud vestlusõhtul osalevad:
Lõimumiskohvik „Kuidas tuua rohkem Eestit Ida-Virumaale? Aeg: 30.11.2022 kell 12.00-16.00 Koht: Narva eesti keele maja (Linda 2, Narva) Korraldajad: KASH3 magistrandid, Eesti Riigiametnike Klubi ja Narva eesti keele maja
Registreerimine kuni 29 nov. 2022Oled oodatud osalema lõimumiskohvikusse “Kuidas tuua rohkem Eestit Ida-Virumaale?”, mis toimub 30. novembril 2022 kell 12-16 Narva eesti keele majas.
Probleem: Suureks väljakutseks lõimumisvaldkonnas on kaasata eestlasi lõimumisprotsessidesse ja luua rohkem kontakte muukeelsete ja eesti keelt rääkivate inimeste vahel.
Integratsiooni Sihtasutus käivitas aastal 2020 edukalt lõimumisele suunatud programmi „Keelesõber“. Keelesõbra programm pakub eesti keele õppijatele võimaluse suhtluskeele praktikaks: vestlusteks vabatahtlike eesti keele mentoritega telefoni või e-kanalite kaudu. Programmiga liituma on oodatud nii eesti keele õppijaid kui ka eesti keelt emakeele tasemel rääkivaid mentoreid, kes on valmis keeleõppijatele pakkuma eesti keeles suhtlemise võimalust. Programmi vastu on suur huvi eesti keele õppijatel, aga mentorite leidmine on alati keeruline.
Teine vaatenurk: Ida-Viru piirkonnas on eestlased vähemus. Kui Ida-Virumaale luuakse
põnevaid töökohti, on raske leida eestlasi, kes oleks valmis piirkonda kolima.
Lõimumiskohvikus otsitakse maailmakohviku formaadis lahendusi järgmistele teemadele:
Päevakava:
12.00-12.30 Kogunemine, kohv ja suupisted
12.30-13.00 Irene Käosaar (haridus- ja lõimumisvaldkonna vaade)
13.00-13.30 Ave Landrat (Keelesõbra programm ja vabatahtlikud)
13.30-14.00 1. sessioon (rühmatöö laudkondades)
14.00-14.20 2. sessioon (rühmatöö laudkondades)
14.20-14.35 3. sessioon (rühmatöö laudkondades)
14.35-14.50 4. sessioon (rühmatöö laudkondades)
14.50-15.00 Sirutuspaus
15.00-16.00 Kokkuvõtted ja reflektsioon
Lõimumiskohvik toimub Narva eesti keele majas (Linda 2) tööruumis “Mets”.
Eelregistreerimine on kohustuslik, kohad on piiratud.
Eesti Rahvakultuuri Keskus ootab kõiki huvilisi koolitusseminarile „Elav pärand ja jätkusuutlikkus”, mis toimub 16. novembril kell 11-16 Pagari Seltsimajas (Alutaguse vald)
RegistreerimineEesti Rahvakultuuri Keskus ootab kõiki huvilisi koolitusseminarile „Elav pärand ja jätkusuutlikkus”, mis toimub 16. novembril kell 11-16 Pagari Seltsimajas (Alutaguse vald)
Koolitusseminaril keskendume Ida-Virumaa vaimsele pärandile.
Vaimne kultuuripärand kui elav pärand on oma olemuselt haaramatult mitmekesine ning ajas muutuv. Milline koht on traditsioonilistel teadmistel ja oskustel meie igapäevaelus ja tähendus kogukonna jaoks?
Koolitusseminaril tutvume viisidega, kuidas põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid märgata, hoida ja vahendada. Heade näidetena vaatleme Rannapungerja piirkonna elava pärandi praktikaid. Vaatame Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut kui vaimse pärandi väärtustamise ja mõtestamise vahendit.
Otsime vastuseid järgmistele küsimustele: Milline on minu ja minu kogukonna vaimne pärand? Millised on vahendid ja ressursid vaimse pärandi hoidmisel ja jätkusuutlikkuse toetamisel? Kuidas aitab vaimne pärand kaasa kogukonna koostööle ja kestlikule arengule? Kuidas aitab vaimse pärandi hoidmisele kaasa Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu?
Kuidas raamatupidaja aitab ettevõtjat digitaliseeruvas maailmas e-arvete rakendamise näitel. Kuidas leida oma ettevõttele parim raamatupidamisteenus – mida teenusepakkujate valikul arvestada.
REGISTREERU8. NOVEMBRIL VEEBIKOOLITUS “Kuidas olla efektiivsem raamatupidaja, kasutades e-arveid”
Koolitus on suunatud raamatupidajatele ja raamatupidamisettevõtetele.
Peamised teemad, millele koolitusel osaleja vastused saab – miks osaleda koolitusel?
* Saad kindlustunde, et raamatupidaja mängib jätkuvalt tähtsat rolli ettevõtjale eluliselt vajalike tugiteenuste pakkujana.
* Saad ülevaate e-arvete kasutamisest Eestis – selge pilt mis ja miks on toimumas
* Saad teada kuidas e-arvete rakendamine aitab sul paremini raamatupidamisteenust osutada
* Saad teada kuidas ettevõtjale digitaalsete lahenduste valikul abiks olla ja millist rolli mängivad siin e-arved
* Saad praktilise ülevaate digitaalsetest lahendustest – tead, mida soovitada.
Koolitajaks MARGUS TAMMERAJA, kes on oma üle 35-aastase karjääri jooksul olnud nii väiksemate kui suuremate majandustarkvarade juurutaja, aidanud käima lükata e-arvete operaatori eArvekeskus (tänane Finbite) ja loonud arvete menetluslahenduse FitekIn (täna Uniifiedposti portfellis olev rakendus).
Loe lähemalt ja registreeru koolitusele:
https://www.arenduskeskused.ee/kuidas-olla-efektiivsem…/
Kuidas raamatupidaja aitab ettevõtjat digitaliseeruvas maailmas e-arvete rakendamise näitel. Kuidas leida oma ettevõttele parim raamatupidamisteenus – mida teenusepakkujate valikul arvestada.
REGISTREERUKui oled mõelnud, kuidas leida oma ettevõttele parim raamatupidamisteenus, mida teenusepakkujate valikul arvestada ja kas ning kui oluline on selles raamatupidaja roll, siis osale kindlasti!
Koolitustel osaledes saad vastused küsimustele:
* kuidas targalt raamatupidamisteenust sisse osta
* kuidas saavutada efektiivsust läbi e-arvete kasutamise
* kui raamatupidaja on valitud, siis kuidas ettevõtjana võita koostööst maksimum
* millised on erinevate tarkvarade plussid-miinused.
Loe lähemalt ning registreeri koolitusele:
https://www.arenduskeskused.ee/kuidas-olla-tohusam…/
Kuidas raamatupidaja aitab ettevõtjat digitaliseeruvas maailmas e-arvete rakendamise näitel. Kuidas leida oma ettevõttele parim raamatupidamisteenus – mida teenusepakkujate valikul arvestada.
REGISTREERUKui oled mõelnud, kuidas leida oma ettevõttele parim raamatupidamisteenus, mida teenusepakkujate valikul arvestada ja kas ning kui oluline on selles raamatupidaja roll, siis osale kindlasti!
Koolitustel osaledes saad vastused küsimustele:
* kuidas targalt raamatupidamisteenust sisse osta
* kuidas saavutada efektiivsust läbi e-arvete kasutamise
* kui raamatupidaja on valitud, siis kuidas ettevõtjana võita koostööst maksimum
* millised on erinevate tarkvarade plussid-miinused.
Loe lähemalt ning registreeri koolitusele:
https://www.arenduskeskused.ee/kuidas-olla-tohusam…/
Huvitavad esinejad ja palju võimalusi omavahel koostöökogemusi vahetada!
RegistreerimineKÜSKi KOGEMUSPÄEV toimub 7. detsember kell 10-17 Tartus V Spas (Kvartali ostukeskuse 4. korrusel)
Huvitavad esinejad ja palju võimalusi omavahel koostöökogemusi vahetada!
Palun tee registreerimisankeedil valik, millises kogemusringis sa pealelõunal osaled soovid:
*
Kuidas omavalitsus saab vabaühendustele pärituult purjedesse puhuda?
Koostöö ja konkurents teenuste pakkumisel.
Kuidas leida, hoida ja kaotada vabatahtlikke?
Kuidas süüa arbuusi ehk kuidas väikeste sammudega jõuda suure mõjuni?
Sära, särts, sünergia … hea koostööõhkkond.
Ämbrist üle astumine – koostöö kuldreeglid.
Kohanemine eestvedaja(te) ja põlvkondade vahetumisel
Palun vali registreerimisankeedil minikoolitus, millel soovid osaleda:
*
Vabatahtlike eestvedamine ja kaasamine
Kommunikatsioon – kuidas jõuda oma sõnumiga koostööpartnerite ja liikmeteni?
Osalemine on tasuta.
Lisainfo:
kysk@kysk.ee
Koolitusele on oodatud osalema vabaühendustes tegutsejaid, kel puudub või on vähene projektikirjutamise kogemus ja kes sooviksid saada lisateadmisi projekti koostamisest. Koolitusel õpime ja harjutame praktikas projekti koostamist: projektiidee kavandamist, eesmärkide sõnastamist, seoseid projekti erinevate osade vahel, väljundnäitajate ja tulemuste kirjeldamist, eelarve koostamist jne.
RegistreerimineKoolitus toimub 24. novembril ja 3. detsembril 2022 kella 10 – 17 Viljandis, Bonifatiuse Gildi maja II korrusel (Väike-Turu 8, Viljandi linn). Lisaks toimub viimane koolituspäev detsembris veebi teel, mille kuupäev lepitakse kokku koolitusel osalejatega 24. novembril 2022.
Koolitusele on oodatud osalema vabaühendustes tegutsejaid, kel puudub või on vähene projektikirjutamise kogemus ja kes sooviksid saada lisateadmisi projekti koostamisest. Koolitusel õpime ja harjutame praktikas projekti koostamist: projektiidee kavandamist, eesmärkide sõnastamist, seoseid projekti erinevate osade vahel, väljundnäitajate ja tulemuste kirjeldamist, eelarve koostamist jne.
Koolituse viib läbi Annemai Mägi InterAct Projektid & Koolitus OÜ-st. Loe Annemai kohta lisaks InterActi kodulehelt.
NB! Kuna võib eeldada, et huvi koolituse vastu on suur, siis palume, et ühest vabaühendusest registreeruks koolitusele esialgu 1 inimene. Kui kohti jätkub, anname sellest ühingutele teada.
Registreerimine koolitusele kuni 7. novembrini või kuni kohad täituvad SIIN.
Osalemistasu ei ole.
Lisainfo koolituse kohta:
Annemai Mägi
annemai@interact.ee või
Anneli Roosalu
anneli.roosalu@kysk.ee
Tegevustoetus on mõeldud neile Eesti vabaühendustele, kelle eesmärkideks on demokraatliku kultuuri ning kodanikuaktiivsuse edendamine, inimõiguste, sotsiaalse õigluse ja võrdse kohtlemise eest seismine ning keskkonna ja kliimamuutuste teemadega tegelemine. Taotletav toetus peab jääma vahemikku 10 000–20 000 eurot, projektiperioodi kestus on 12–14 kuud. Projektiga saab alustada märtsist 2023 ning see peab olema lõpetatud 30. aprilliks 2024.
Kujutlemine tähendab oleviku ümbermõtestamist, uute võimaluste avamist ja uute tulevikuväljavaadete loomist. Seda silmas pidades soovib EPALE 2022 kogukonnakonverents rõhutada kujutlusvõime ja täiskasvanuhariduse jõudu rikastava, jätkusuutliku ja kaasava Euroopa kujundamisel.
Konverents pöörleb nelja teema ümber:
Kõik ettekannete sessioonid (sh inspireerivad põhikõned, paneelid ja EPALE kõned) on veebis vabalt kättesaadavad EPALEs, Facebookis, LinkedInis ja Twitteris.
Igale temaatilisele sessioonile järgneb piiratud kohtade arvuga interaktiivne töötuba, milles soovitame kindlasti osaleda, selleks aga tuleb end esmalt registreerida.
Kahepäevane konverents toob kokku lõimumise valdkonna rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud eksperdid, poliitikakujundajad, teadlased ning visionäärid Eestist ja üle Euroopa ja maailma, kes käsitlevad paneelarutelude ja praktiliste töötubade raames lõimumise võtmeküsimusi, pakuvad lahendusi ning jagavad parimaid praktikaid.
Toimumise koht: Kultuurikatel, Tallinn
Osalemine on tasuta. Toimub ka mõlema päeva ettekannete ja arutelupaneelide otseülekanne. Integratsiooni Sihtasutuse korraldatavat konverentsi toetavad Kultuuriministeerium ja partnerorganisatsioonid.
Korraldajal jääb õigus teha kavas vajadusel muudatusi.
Moderaator – Joonas Hellerma (ERR)
9.00-9.30 Registreerimine, hommikune kohv
9.30-10.00 Konverentsi avamine, avasõnad
10.00-11.00 Peaesineja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni rahvusvähemuste ülemvolinik Suursaadik Kairat Abdrakhmanov “OSCE rahvusvähemuste ülemvoliniku Ljubljana suunised mitmekesiste ühiskondade integreerimise kohta: praktiline viide integratsioonipoliitika jaoks”
11.00-13.00 Ettekanded ja paneelarutelu segregatsiooni teemal. Moderaator – Venla Bernelius (Helsinki Ülikool, Soome)
13.00-14.00 Lõuna
14.00-16.00 Ettekanded ja paneelarutelu teemal „Segregatsioon hariduses“. Moderaator – Margarita Källo (Tallinna Eesti keele maja, Eesti)
16.00-16.30 Kohvipaus
16.30-17.00 Artemisia Nikolaidou (Center for Security Studies (KEMEA), Kreeka) räägib WELCOME projektist
17.30-21.00 Pidulik vastuvõtt Energia Avastuskeskuse ruumides
Moderaator – Anna Pihl (ERR)
8.30-9.00 Registreerimine, hommikune kohv
9.00-10.30 Ettekanded ja paneelarutelu diasporaa teemal. Moderaator – Anne-Ly Reimaa (Kultuuriministeerium, Eesti)
10.30-11.00 Kohvipaus
11.00-12.40 Ettekanded ja paneelarutelu
12.40-13.30 Lõuna
13.30–15.00 Väitlus Eesti poliitikute vahel. Moderaator Jüri Nikolajev (ERR)
Selle aasta annetamistalgud tulevad 29. novembril. Annetamistalgutelt leiad uusi toetajaid ja liitlasi, kelle abil ja kellega koos saad oma organisatsiooni veelgi rohkem edasi arendada. Annetamistalgud toovad üle-eestilise ja -maailmse algatusena vabaühendused ja nende tegevused tähelepanu keskpunkti. Sinu ühendusel on võimalus liituda tuhandete organisatsioonidega, et koos rohkem head teha ja vabakonda annetusi tuua.
Milliseid talgutegevusi ette võtta?
Talgutele sobivad kõik tegevused, mis aitavad leida uusi annetajaid ning tugevdada sidemeid olemasolevatega. Tahad korraldada mõne varem edu toonud ürituse? Väga hea. Soovid katsetada millegi uue, loova ja pöörasega? Veel parem!
Inimestele meeldib, kui neid kutsutakse peole! Selleks ei pea isegi kõiki inimesi ühte ruumi kokku tooma – viiruste leviku ajal mõtle loovalt ja targalt. Toetajaid aitab kokku tuua teema, mis ühendab. Kutsu kokku nii vanad kui ka uued sõbrad. Mõtle kindlasti eelmistele juhatuse- ja nõukoguliikmetele, vabatahtlikele ja annetajatele, kes on sinu algatuse suurimad fännid. Ühenda annetamistalgud aastalõpu- või jõulukampaaniaga – las annetamistalgud olla kampaania avapauguks.
Registreerimine avatakse oktoobris. Jälgi infot!
Infopäev toimub eesti keeles.
Kui olete huvitatud Eesti Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatavatest kultuuri toetusmeetmetest, mis jagavad pärimusega seotud projektidele riigieelarvelist toetust, siis on see infopäev just Teile!
Kultuuritoetusmeetmete rakendamise kaudu saate kaasa aidata rahvakultuuri ja vaimse kultuuripärandi väärtustamisele ja hoidmisele oma kogukonnas, piirkonnas või regioonis.
Selleks, et Teil oleks ülevaade toetuste jagamise põhimõtetest, vajalikest dokumentidest ning nõuetest dokumentide täitmisel, korraldame infopäevi erinevates Eestimaa paikades.
Kohtumisel räägitakse järgmistest teemadest:
– Üldised põhimõtted riigieelarvelise projektitoetuse rahastamisel
– Regionaalse kultuuritegevuse toetusmeede
– Folkloorifestivalide toetusmeede
– Virumaa pärimuskultuuri toetusmeede
– Laulu- ja tantsupeoliikumises osalevate kollektiivide juhendajate tööjõukulu toetuseks toetusmeede
– Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetused „Teater maal“ erisused
Toetusmeetmeid tutvustavad toetusmeetmete koordinaatorid Marika Kutser, Merike Soomets, Piret Koorep ja Margit Salmar
Vaimsest kultuuripärandist ja toetuse eraldamisest Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannete koostamiseks ja uuendamiseks räägib Eesti Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna spetsialist Epp Tamm.
Taotlusvooru aluseks on SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) põhikirjaline eesmärk, milleks on võimestatud avalikes huvides tegutsevad vabaühendused, tugev kodanikuühiskond ja aktiivsed inimesed.
Toetuse eesmärk on võimekad Ida-Viru maakonnas tegutsevad vabaühendused, mille tegevuste tulemusena on tõusnud Ida-Virumaa atraktiivsus elukeskkonnana ja paranenud piirkonna üldine areng.
Toetust saab küsida tegevusteks ja investeeringuteks, mis tõstavad taotleja võimekust pakkuda teenuseid ja/või valmistada tooteid Ida-Viru maakonnas, mis on suunatud laiemale sihtrühmale kui ühingu liikmeskond ning aitavad kaasa toetusprogrammi eesmärkide saavutamisele.
Projekti abikõlblikkuse periood on 1. jaanuar 2023 – 31. september 2023. Projekt peab kestma vähemalt 5 kuud. Taotlusvooru toetuste kogumaht on 90 000 eurot.
Taotletava toetuse minimaalne summa on 2 000 eurot ja maksimaalne summa 9 000 eurot taotluse kohta.
Taotluste esitamise tähtaeg on 01.11.2022 kell 23.59.
Toetuse taotlemine toimub kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu aadressil https://toetused.kul.ee/et/login. Sisse logimiseks palume kasutada Chrome või Edge veebilehitsejat.
Taotlus koostatakse eesti keeles.
NB! Taotlemise eelduseks on, et vabaühenduse seostab oma eesmärgid kas riiklike, maakondlike, omavalitsuste või külade strateegiate ja arengukavade eesmärkidega.
KÜSKi nõukogu poolt kinnitatud tingimustega tutvu siin.
Toetuse info meie kodulehel on leitav siit.
Avatud Ühiskonna Foorum “Kliimamuutused ja ränne” toimub sel aastal 29. septembril kell 13–17.30 Tallinnas Fotografiskas koostöös MTÜ Mondoga. Foorumit saab jägida ka Facebook Live-s.
RegistreerimineAvatud Ühiskonna Foorum “Kliimamuutused ja ränne” toimub sel aastal 29. septembril kell 13–17.30 Tallinnas Fotografiskas koostöös MTÜ Mondoga.
Kliimakriis võis viimastel aastatel korraks koroonapandeemia varju jääda, kuid sellest hoolimata on see jätkuvalt meie aja kõige pakilisem väljakutse. Sündmuse eesmärk on aidata kaasa kliima-, keskkonna- ja rändealase kirjaoskuse parandamisele ühiskonnas ning eelkõige anda noortele võimalus oma tuleviku osas kaasa rääkida. Kuna kliima ja ränne on omavahel tihedalt põimunud, vaatame nendele teemadele peale tervikuna.
Peaesinejaks on kanada sotsiaalantropoloog professor Mark Nuttall, kes on uurimistööd teinud Gröönimaal, Alaskal, Kanadas, Soomes, Šotimaal ja Walesis ning keda huvitavad muu hulgas ilmastiku ja kliima antropoloogia ja keskkonnaajalugu, keskkonnamuutused ning identiteedid ja piirialad.
Professor Mark Nutalliga vestleb Eesti Vabariigi endine president Kersti Kaljulaid ning sellele järgneb arutelu, kus lisaks Mark Nuttallile osalevad veel Euroopa Komisjoni asepresidendi Frans Timmermansi diplomaatiline vanemnõunik Anthony Agotha, ettevõtja ja jätkusuutliku investeerimisplatvormi Grünfin asutaja Triin Hertmann ning Eesti kliimaaktivist Kertu Birgit Anton. Arutelu juhib inimgeograaf ja Tallinna Tehnikaülikooli rohelise ülemineku prorektor professor Helen Sooväli-Sepping.
Foorumi teine osa keskendub noorte kliimaaktivismile. Uurime, et mis motiveerib noori globaalsetes küsimustes, nagu kliimamuutused ja ränne, midagi ette võtma ja milline aktivism võib tuua ühiskonnas muutusi. Kuidas tulla toime hirmu ja ärevusega, mis võivad ümbritseda kliima- ja rändeküsimusi ning kuidas luua positiivseid tulevikuväljavaateid. Samuti seda, kas segaste sõnumite ajastul peaks kliimaõpetus olema osa iga kooli õppekavast. Arutelu juhib laulja ja muusik Marten Kuningas.
Foorumi töökeeleks on inglise keel sünkroontõlkega eesti keelde ning sündmust on võimalik jälgida ka Facebooki otseülekande vahendusel.
Kui soovite sündmusest kohapeal osa võtta, siis palume end registreerida hiljemalt 26. septembriks aadressil: forms.gle/vq48Y1c7BRheRNmT9
Keskkonnaõiguse Keskus kutsub kohalikke ühendusi ja kohaliku elu eestvedajaid koolitusele kliimamõjude hindamisest. Koolitus keskendub sellele, kuidas kohalikul tasandil seista selle eest, et keskkonnamõju (strateegilised) hindamised (KMH/KSH) arvestaksid kliimamuutusega. Näiteks, kui minu kodukohta kavandatakse uut kaevandust või tehakse uut ruumiplaneeringut, mis mõjutab/muudab kohalikku eluolu, siis kuidas ja millisel hetkel saan kaasa rääkida ja mida pean tähele panema, et olla kindel, et plaanitav tegevus ei tõukaks meid praegusest veel sügavamasse kliimakriisi, vaid aitaks sellest väljuda.
Koolitus toimub virtuaalselt 28. septembril kell 15.00-16.30 ja on mõeldud valla, linna või maakonna tasandil tegutsevatele kodukoha hea elukeskkonna eest seisvatele ühendustele (sh nt küla- ja asumiseltsid, kohalikud aktiivsed inimesed, kogukondade eestvedajad) ja aktiivsetele inimestele, eestvedajatele. Koolitavad Keskkonnaõiguse Keskuse (KÕK) jurist Triin Jäädmaa ning OÜ Steiger keskkonnamõju hindaja Kaie Kriiska.
Koolitus toimub Zoomis, lingi osalemiseks saadame registreerunuile e-postile hiljemalt toimumise päeval. Koolitusele on vajalik registreeruda siin hiljemalt 26.septembril k.a. Koolitus on prii.
Rohkem keskkonnamõju hindamisest, kliimamuutusega arvestamisest selles ja miks see tähtis on, saab lugeda KÕKi veebilehelt k6k.ee/kliimamoju.
Vabaühenduste konsultant (Jõhvi)
Kohaliku omaalgatuse programmi eesmärk on tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine.
RegistreerimineKohaliku omaalgatuse programmi eesmärk on tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine. Programmi eesmärgi saavutamiseks toetatakse tegevusi, millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse, tõhusama koostöö tekkesse ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse.
Programmiga soovitakse kaasa aidata tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimisele ning püsimisele.
Toetust saab taotleda meetmest „Kogukonna areng” (maksimaalne toetus 2500 eurot), millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse ning meetmest „Investeeringud ja kogukonnateenuste arendamine” (maksimaalne toetus 4000 eurot), millega panustatakse kogukonnale vajalike ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse.
Omafinantseering peab olema 10% projekti kogumaksumusest.
Toetust saavad taotleda avalikes huvides tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, kus ei osale liikmena kohalik omavalitsus ega riik ja mille liikmetest äriühingud ei moodusta rohkem kui poole.
infopäeva materjalid
Vabaühenduste konsultant (Jõhvi)
Vabaühenduste konsultant (Narva), Europe Direct Narva juhataja
Siseriikliku keskkonnaprogrammi taotlusvoorud looduskaitse, ringmajanduse ja kaasrahastamise programmi tegevustele on avatud.
RegistreeruSiseriikliku keskkonnaprogrammi taotlusvoorud looduskaitse, ringmajanduse ja kaasrahastamise programmi tegevustele on avatud.
Kaasrahastamise programmist toetame projekte, mis saavad põhirahastuse välisallikatest. Nendeks võivad olla näiteks LIFE programm, Interreg, Horizon, Innovatsioonifond jms. Välisrahastus peab moodustama projekti maksumusest vähemalt 50%.
Taotluste esitamise tähtaeg on 30. september kell 17.
Taotlusvooru infopäev toimub 7. septembril, eelregistreeri siin:
* Kohtla-Järve infopäeval on tagatud sünkroontõlge vene keelde. Kõik infopäevade asukohad on ligipääsetavad liikumisabivahendeid kasutavatele osalejatele. Päeva keskel on lõunapaus ning kohapeal vesi, kohv ja tee.
RegistreeruRahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus kutsuvad:
Eurotoetuste maakondlikud infopäevad
13. – 30. septembrini Eesti erinevais paigus:
Kohtla-Järve Gümnaasium* – 13.09
Võru Kesklinna kool – 20.09
Tartu Raudteejaam – 21.09
Viljandi Pärimusmuusika Ait – 27.09
Pärnumaa Kobar – 28.09
Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskus – 30.09
10.00 Päeva avasõnad, üldisem struktuuriperioodi tutvustus (Rahandusministeerium)
10.20 Toetuste rakendamisest üldisemalt (Riigi Tugiteenuste Keskus)
10.40 Ettevõtlusmeetmed, teadusvõimekus- ja koostöö (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium)
11.30 Loomemajanduse arendamine (Kultuuriministeerium)
11.45 Energiatõhusus ja taastuvenergia (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Keskkonnaministeerium)
12.30 LÕUNA
13.15 Varasemal perioodil ellu viidud eduka projekti tutvustus
13.30 Transport (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium)
13.50 Ringmajandus ja kliima (Keskkonnaministeerium)
14.35 Pikaajalise hoolduse kättesaadavus ja kvaliteedi parandamine (Sotsiaalministeerium)
14.55 PAUS
15.15 Haridus ja laste heaolu (Sotsiaalministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium)
16.00 Regionaalareng (Rahandusministeerium)
16.40 Kokkuvõte
* Kohtla-Järve infopäeval on tagatud sünkroontõlge vene keelde. Kõik infopäevade asukohad on ligipääsetavad liikumisabivahendeid kasutavatele osalejatele.
Päeva keskel on lõunapaus ning kohapeal vesi, kohv ja tee. Lisaküsimuste korral pöördu: eurotoetused@fin.ee
Kohaliku omaalgatuse programmi eesmärk on tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine.
RegistreerimineRahvusvahelist koostööd ja ideede vahetust stimuleeriv Balti-Ameerika Vabaduse Fondi dialoogiprogramm pakub Baltikumi organisatsioonidele võimalust kutsuda Ameerika Ühendriikide eksperte Baltikumi esinema.
BAFF-i poolt antav toetus, kuni 10 000 dollarit, on mõeldud esineja logistiliste kulude katmiseks (lennupiletid, majutus ja toitlustus, kohalik transport jmt).
Aastate jooksul onprogrammi abil toetust saanud üle 100 väga erineva fookusega organisatsiooni nagu Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Politsei- ja Piirivalveamet, Noored Kooli, Eesti Loodus – ja
Loomateraapiakeskus, PÖFF ja paljud teised Eesti, Läti, Leedu organisatsioonid.
Tegemist on konkursiga,mis toimub kaks korda aastas. Igas voorus valitakse rahastamiseks umbes 5-6 projekti Baltikumist.
Lisainfo programmi ja seni toetatud organisatsioonide kohta
http://balticamericanfreedomfoundation.org/programs-awards-dialogue/
Seekordne tähtaeg dialoogiprogrammi kandideerimiseks: 15. september 2022
Lisainfo:
EVELYN MÜÜRSEPP // CIEE
BAFF Scholarship Coordinator
──────────────────────────
Hobujaama 4, Tallinn, Estonia
email emuursepp@ciee.org
tel +372 5199 2921
web https:balticamericanfreedomfoundation.org
Vabaühenduste konsultant (Jõhvi)
Koht, kus kohtuvad Ida-Viru parimad ettevõtjad!
Info ja registreerimineInfotunnies saab ülevaate esmakordselt toimuvast DiscoverEU kaasamismeetmest. DiscoverEU kaasamismeetme raames saavad organisatsioonid ja mitteformaalsed noorterühmad toetust projektideks, mille eesmärk on tagada, et vähemate võimalustega noored saaksid osaleda DiscoverEU-s samamoodi nagu eakaaslased.
Infotund toimub virtuaalselt. Lingi saamiseks registreeri siin kuni 12.09.2022. DiscoverEU kaasatuse meetme kohta loe lisa siin.
Infotunnis saab ülevaate solidaarsusprojektide olemusest, tutvuda taotlustingimustega ja ülevaate taotlusprotsessist ja taotlusvormist.
Infotund toimub virtuaalselt. Lingi saamiseks registreeri siin kuni 11.09.2022. Solidaarsusprojektide kohta loe lisa siin.
Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse projektikirjutamise laager annab osalejatele võimaluse arendada oma ideest projektitaotlus, võtta aeg maja keskenduda ainult taotluse täitmisele ning saada nõu ja tuge meie nõustajatelt.
Augusti lõpus võtame ühendust ja viime su kokku meie nõustajaga, et koostöö laagris oleks eriti sujuv ja edukas.
Laager toimub kolmel päeval Harjumaal, aga kõigil kolmel päeval ei pea kohal olema – tule endale sobival ajal.
“Ideepahvak – Noored muudavad maailma” on koolitus- ja ideelabor, kuhu tulevad kokku 13-30-aastased noored üle Eesti, et arendada lahedaid projektiideid, mis muudavad meie maailma paremaks paigaks.
Võimalik on välja arendada täiesti uus projektiidee või arendada olemasolevat.
Koolitusel saab teada rahvusvaheliste ja kohalike projektide võimalustest, mida saavad noored ise ellu viia!
Kui oled otsustanud, et noorsootöötajate õpirändest saab sinu tulevik ja saatus, siis astu läbi taotlusvormi tutvustavast seminarist. Olgu sul plaanis töövarjutamine või seminar, koolitus või visiit, leiame kõigile küsimustele vastused ning jagame häid nippe, mida taotlusvormi täitmisel silmas pidada.
Seminar toimub virtuaalselt ja registreerimine on avatud siin kuni 13.09.2022.
Noorsootöötajate õpirände projektidega rahastatakse noortega töötavate inimeste rahvusvahelisi õppevisiite, töövarjutamisi, seminare ja koolitusi. Infotunnis saab ülevaate selle projektitüübi olemusest ning tutvustatakse taotlustingimusi ja vastatakse küsimustele.
Infotund toimub virtuaalselt ja registreerimine on avatud siin kuni 28.08.2022. Noorsootöötajate õpirände kohta loe lisaks siin.
Osalusprojektist on saanud sinu saatus? Siis on osa sellest ka taotlusvormi tutvustav veebiseminar, kus saab lahata küsimuste tagamaid ja vormi eripärasid, mida silmas pidada.
Seminar toimub virtuaalselt ja registreerimine on avatud siin kuni 13.09.2022.
Kui otsus tehtud, et noortevahetus on just sinule mõeldud, siis järgmisena saad tulla põhjalikule taotlusvormi tutvustusele. Alustades “mida see lahter tähendab” ja lõpetades “miks seda vaja on” küsimustega – kõigele saab vastuse!
Seminar toimub virtuaalselt ja registreerimine on avatud siin kuni 08.09.2022.
05.09.2022 algusega kell 15.00 toimub Erasmus+ noortevahetuste ning osalusprojektide projektitüüpe tutvustav infotund. Infotunnis saab ülevaate projektitüüpide olemusest ning tutvustatakse põhjalikumalt taotlustingimusi.
Rahvusvaheline noortevahetus on erinevatest Euroopa riikidest pärit noortegruppide koostööprojekt, mille töötavad välja ja viivad ellu noored ise ning kus tegeldakse noorte jaoks oluliste teemadega. Antud projektitüübiga saab lähemalt tutvuda SIIN.
Osalusprojektide eesmärk on pakkuda noortele võimalust ühiskondlikel olulistel teemadel kaasarääkimiseks ja erinevate otsuste tegemise mõjutamiseks. Antud projektitüübiga saab lähemalt tutvuda SIIN.
Registreerimine on avatud kuni 04.09.2022 sellel lingil ja registreerunud osalejatele saadetakse seminari toimumise link 05.09. hommikul.
Kuidas olla efektiivsem raamatupidaja digitaliseeruvas maailmas e-arvete rakendamise näitel. Kuidas raamatupidaja saab aidata ettevõtja efektiivsust tõsta olles talle teejuhiks digitaalsete lahenduse valikul.
RegistreerimineKorraldatav laat on suurepärane võimalus kohalikele käsitöömeistritele ja kohalikele toidutootjatele tutvustada linnaelanikke oma tooteid.
Kauplemiskoht antakse tasuta.
Täpsema info saamiseks ja osalemise registreerimiseks palume helistada telefonil 339 8600 või kirjutada e-posti aadressil:
tatjana.amerhanova@kjlv.ee
Kohtume laadal!
Kohtla-Järve linnavalitsus korraldab Käsitöö- ja maalada projekti “Kohalike toodete ja teenuste turunduse edendamine/ FarmerCraft” raames.
Kultuur ühendab!
SALVESTUSSA Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja Narva Linnavolikogu kultuurikomisjon ning Narva Linnavalitsus korraldavad veebipõhist infopäeva: rahastamisvõimalused kultuurivaldkonnas tegutsevatele vabaühingutele. Vabaühingud saavad tutvuda SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse teenustega ning teada saada, mis võimalused neil on lisarahastuste saamiseks. Infopäev toimub eesti ja vene keeles sünkroontõlkega veebikeskkonnas ZOOM.
Kava:
14.00 Tasuta teenused vabaühingutele Ida-Viru Ettevõtluskeskuses, veebileht MTÜabi (Tatjana Zamorskaja, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse vabaühenduste konsultant)
14.10 Muusikavaldkonna toetused (Ivo Lille, Kultuuriministeeriumi muusikanõunik)
14.35 Rahvakultuurikeskuse taotlusvoorud (Margit Salmar, Rahvakultuurikeskuse toetusmeetmete osakonna juhataja)
15.05 Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa Ekspertgrupi toetusmeetmed (Angela Rätsep, Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa Ekspertgrupi esindaja )
15.20 Integratsiooni Sihtasutuse toetusmeetmed (Ave Härsing, Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht )
15.50 Põhjamaade Ministrite Nõukogu toetusmeetmed (Jevgeni Timoštšuk, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse Narva filiaali programmi koordinaator)
16.20 Organisatsiooni “Loov Eesti” tutvustus, toetusprogramm “Loov Euroopa Kultuur” (Kristiina Urb, Loov Euroopa programmi konsultant)
16.35 Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetusmeetmed (Nadežda Morozova, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse vabaühenduste konsultant)
16.45 Ida-Viru Ettevõtluskeskuse üritused ja koolitused (Nadežda Morozova, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse vabaühenduste konsultant)
16.50 Küsimused
Kavas võivad toimuda muudatused.
Registreerimine kuni 8. augustini. Registreerimine on lõppenud.
Infopäev toimub 10. augustil kell 14.00-17.00 veebikeskkonnas ZOOM.
Infopäeva link saadetakse registreeritud osalejatele 9. augustil.
Vabaühenduste konsultant (Jõhvi)
Vabaühenduste konsultant (Narva), Europe Direct Narva juhataja