TEHNOLOOGIAD TULEVIKUTEHASTES – JUHTIMISE TASANDIL LÄBIMÕELDUD LAHENDUSED
Koolitus aitab mõista kiiresti arenevat valdkonda ja teha parimaid valikuid tulevikus. Fookuses on kõrgtehnoloogiliste lahenduste mõju tootmisettevõtetele. Tööstus 5.0 loob paindliku töökeskkonna, kus inimesed ja tehnoloogia töötavad koos efektiivse tootmisprotsessi saavutamiseks. Koolitusel tutvustatakse tehnoloogia mõju ja potentsiaali töökeskkonnas.
Koolituse eesmärk on aidata osalejatel saada paremat arusaama kiiresti arenevast valdkonnast ning õppida, kuidas teha tarku otsuseid, mis toetavad ettevõtte tulevikku. Vaatluse alla tuuakse kõrgtehnoloogiliste lahenduste arengusuunad ja nende mõju tootmisettevõtetele.
Kaasaegne tööstus 5.0 loob paindliku töökeskkonna, kus inimesed ja kõrgtehnoloogia saavad omavahel koostööd teha, võimaldades efektiivset tootmisprotsessi. Koolitusel tutvustatakse, kuidas tehnoloogia mõjutab töökeskkonda ning milline on selle potentsiaal.
Olenemata masinate võimekusest on inimese osalus jätkuvalt oluline ning koolitus aitab osalejatel mõista, kuidas inimese ja tehnoloogia tugevused saavad üksteist täiendada. See võimaldab inimestel vabaneda tüütutest ja korduvatest ülesannetest, mida saab edukalt delegeerida masinatele.
Tule koolitusele, et paremini orienteeruda kõrgtehnoloogiliste lahenduste võimaluste leidmisel oma tootmisettevõtetele.
Programm
9:00 – 9:30 kogunemine
9:30 – 11:30 I teemaplokk: robotid tööstuses 4.0 js tööstuses 5.0, autonoomne logistika.
Karl Kruusamäe, “Tervitussõnad. Tulevikutehased: Tööstus 5.0 ja Tööstus 4.0 tehnoloogiate ülevaade“
11:30-12:00 arutelu
12:00 – 13:00 lõunapaus
13:00 – 14:30 II teemaplokk: tehisintellekt tootmises
Meelis Kull, “Tehisintellekti arengutest lähtuvad võimalused tööstuses” ja „Kuidas Chat GPT aitab keskastme juhil lahendust pakkuma“
14:30 – 14:45 arutelu
14:45-15.00 virgutuspaus
15:00 – 16:30 III teemaplokk: tootmistehnoloogiad protsesside juhtimises
“Automatiseeritud kvaliteedikontroll ja protsessijuhtimine”
„Mida räägivad andmed ja joonised tootmisprotsesside juhtimises“
16:30 – 17:00 arutelu
17:00 Koolituspäeva lõpp
Koolituse läbijatele antakse Tartu Ülikooli täiendkoolituse tunnistuse.
Koolitusel on oluline eelregistreerimine. Koolitusel osalemise toetust käsitletakse ettevõtete puhul vähese tähtsusega abina (VTA) summas 480€ iga koolitusel osaleja kohta
Kursusele registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki osalemiseks, mis registreeritakse ettevõtetele riigiabi registris kaasfinantseeritava osalustasuna projektis „AI & Robotics Estonia (EDIH)”.