Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Toetusvõimalused

Küsi abi toetusmeetmete kohta:

Küsi abi julgesti!

Nadežda Morozova

Vabaühenduste konsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Küsi abi julgesti!

Tatjana Zamorskaja

Vabaühenduste konsultant (Narva), Europe Direct Narva juhataja

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng
AVATUD TAOTLUSVOORUD

Peipsiveere taotlusvooru eesmärk on aidata kaasa Peipsiveere piirkonna ja vanausuliste kogukonna elujõulisuse jätkusuutlikule säilimisele:

– arendades piirkonna ettevõtluskeskkonda, inimkapitali ja turundust;

– suurendades Peipsi järve atraktiivsust ja mitmekesist kasutamist;

– rakendades piirkonna kultuurilis-looduslikku eripära kui spetsiifilist arengupotentsiaali.

Programmi rakendatakse Alutaguse, Mustvee, Peipsiääre, Luunja, Kastre ja Räpina vallas ning Tartu valla Piiri, Tooni ja Saare külas.

AVATUD kuni 15.06.2023

esita taotlus

Toetuse eesmärk on toetada võrdõiguslikkuse laiaulatuslikku ja valdkondadevahelist lähenemist. Toetusmeetmed on loodud diskrimineerimist ennetavate ja diskrimineerimise vastu võitlemiseks, sallimatuse, rassismi ja ksenofoobia vastu võitlemiseks.

AVATUD kuni 19.06.2023

esita taotlus

Eesti Kultuurkapitali II taotlusvoor 2023

Kultuurkapitali ülesanne on toetada

  • kaunite kunstide, rahvakultuuri ning kehakultuuri ja spordi edendamise, tutvustamise ja populariseerimise projekte loomingulisi ühendusi
  • kultuuri- ja spordialaseid teadusuuringuid
  • kunsti- ja sporditegelaste mälestuste jäädvustamist
  • kultuuri- või spordialal andekaid ja arenguvõimelisi isikuid ning võimaldada neile enesetäiendamist
    silmapaistnud kunsti- ja sporditegelasi (elutöötoetused) või nende surma puhul nende perekondi
  • riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist

AVATUD kuni 20.08.2023

esita taotlus

Programmi Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetused „Teater maal“ eesmärk on parandada professionaalse teatrikunsti kättesaadavust Eesti maaregioonides.

Programmi eelarvevahenditest eraldatakse toetust professionaalsetele etendusasutustele ja truppidele, mis lähtuvad oma tegevuses etendusasutuse seaduses sätestatud põhimõtetest ning mis on kantud nõukogu otsusega toetust saavate lavastuste nimekirja. Samuti toetatakse maapiirkondade laste ja noorte teatrireise statsionaari, kui lavastust ei ole objektiivsetel põhjustel võimalik maakonda viia.

Lisainfo

Taotluste esitamise tähtaeg 31.08.2023

Taotluse esitamine

Koostöövõrkude toetus toetab Põhjamaade ja Balti riikide, st Eesti, Fääri saarte, Gröönimaa, Islandi, Leedu, Läti, Leedu, Norra, Rootsi ja Ahvenamaa, Soome, Taani elukutseliste loovisikute ja kultuuritöötajate koostööperioode ning mõtte- ja teadmiste vahetust. Toetust saab taotleda kas lühi- või pikaajalise võrguprojekti jaoks. Lühiajalised võrguprojektid on projektid, mis töötavad koos kuni ühe aasta, ning pikaajalised võrguprojektid on projektid, mis töötavad koos kuni kolm aastat.

AVATUD 21.08.2023-21.09.2023

esita taotlus

Reisitoetus annab individuaalsetele taotlejatele juurdepääsu piirkonna eri osadest pärit kontaktidele, oskustele ja teadmistele. Samuti võib toetust kasutada kunsti- ja kultuuriteoste esitlemiseks ning huvi suurendamiseks Põhja- ja Baltimaade kunsti ja kultuuri vastu. Reisitoetus on mõeldud Põhjamaade ja Balti riikide (Eesti, Fääri saared, Gröönimaa, Island, Leedu, Läti, Norra, Rootsi ja Ahvenamaa, Soome, Taani) elukutseliste loovisikute ja kultuuritöötajate reisikulu katteks.

AVATUD 28.08.2023-28.09.2023

esita taotlus

KELLELE?

  • ametnikud, vabaühenduste esindajad Eestist (grupid)
  • Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajad

MIKS?

  • Eesti ametiasutuste ja MTÜde ning PMN allasutuste ja koostööorganisatsioonide vahelise koostöö tekitamiseks ja tugevdamiseks

MILLEKS?

  • külastused
  • koostöövõrkude kohtumised
  • konverentsidel osalemine (ainult konverentsid, mille korraldaja on Põhjamaade Ministrite Nõukogu allasutus või koostööorganisatsioon)
  • praktika 1-2 nädalat

AVATUD AASTA JOOKSUL

esita taotlus

Reisitoetuste konkurss on mõeldud Eesti vabaühenduste rahvusvahelise koostöövõimekuse toetamiseks.

Toetust saab taotleda rahvusvahelist koostööd tegevate vabaühenduste huvikaitseks ja teadmussiirdeks vajalike reisikulude katmisel, eelkõige:

  • osalemiseks välisriigis avalikul kodanikuühiskonna üritusel Eesti kogemuse jagamiseks (nt ettekande pidamine, arutelu juhtimine, jms);
  • osalemiseks rahvusvahelise katusorganisatsiooni üritusel Eesti liikmena;
  • osalemiseks välisvahenditest toetatava rahvusvahelist koostööprojekti ettevalmistaval töökoosolekul;
  • osalemiseks taotleva vabaühenduse tegevusega seotud koolitusel;
  • väliseksperdi kutsumiseks Eestis toimuvale kodanikuühiskonna avalikule üritusele või koolitusele, kui tema kogemust jagatakse avalikkusega (artikkel, intervjuu vmt).

Konkursi eesmärgiks on toetada Eesti vabaühenduste rahvusvahelise koostöö võimekust.

Konkursi raames toetatakse rahvusvahelise katusorganisatsiooni Eestis toimuva suurürituse, välja arvatud spordi- ja kultuuriürituste, korraldamist Eesti liikmesühenduse poolt. Toetuse taotlemise eelduseks on rahvusvahelise katusorganisatsiooni otsus korraldada suurüritus Eestis.

Projekti abikõlblikkuse perioodi esitab taotleja ja otsustatakse iga taotluse korral eraldi.

Toetuse maksimaalne määr on 12 000 eurot, kuid mitte rohkem kui 25% suursündmuse kogueelarvest, millest on maha arvatud osalejate Eestisse saabumise ja Eestist lahkumise transpordikulud.

Konkursi tingimused

Euroopa Liidu poolt rahastatav „Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programm“ ehk “Citizens, Equality, Rights and Values programme” (CERV), pakub erinevate taotlusvoorude kaudu rahastust kodanikuühiskonna organisatsioonidele, kohalikele omavalitsustele ja nende allasutustele ning riiklikele asutustele erinevate projektide elluviimiseks. Programmi eesmärk on kaitsta ja edendada Euroopa Liidu aluslepingutes ja põhiõiguste hartas sätestatud õigusi ja väärtuseid ning avatud, demokraatlikku, kaasava ja loova ühiskonna säilitamist.

SAABUVAD TAOTLUSVOORUD

Piirkondlike algatuste toetus õiglaseks üleminekuks

Info tulekul

Eelinfo

Info tulekul

Eelinfo

Kohaliku omaalgatuse programmi eesmärk on tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine.

Programmi eesmärgi saavutamiseks toetatakse tegevusi, millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse, tõhusama koostöö tekkesse ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse.

Programmiga soovitakse kaasa aidata tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimisele ning püsimisele. Toetust saab taotleda meetmest „Kogukonna areng” (maksimaalne toetus 2500 eurot), millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse ning meetmest „Investeeringud ja kogukonnateenuste arendamine” (maksimaalne toetus 4000 eurot), millega panustatakse kogukonnale vajalike ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse.
Omafinantseering peab olema 10% projekti kogumaksumusest.

LISAINFO

AVATAKSE SEPTEMBRIS 2023

MUUD

Mittetulundusühendused saavad oma tegevustele rahalist tuge küsida erinevatest toetusfondidest. Fondi valimisel ja toetuse küsimisel on kasulik eelnevalt tutvuda selle raha jagamise tingimuste ja fondi üldise eesmärgiga.

Eesti-sisesed toetusvõimalused

  • Eesti Kultuurkapital (KULKA)
    Eesmärk: kunstide, rahvakultuuri, kehakultuuri ja spordi toetamine rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu
  • Eesti Rahvakultuuri Keskus 
    Eesmärk: Rahvakultuuri Keskus tegutseb Kultuuriministeeriumi haldusalas eesti rahvusliku identiteedi säilimise ning elujõulise rahvakultuuriruumi tagamise ja arengu nimel. Rahvakultuuri Keskus haldab rahvakultuurivaldkonna riiklikke toetusprogramme.
  • Eesti Rahvuskultuuri Fond (ERKF)
    Eesmärk: heategevus eesti rahvuskultuuri toetamiseks rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja jagamise kaudu
  • Haridus- ja Noorteamet
    Eesmärk:
     Varsemalt Sihtasutus Archimedese all tegutsenud programmid Euroopa Liidu haridus-, noorte ja spordiprogramm Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpus on kolinud ja uue perioodi tegevusi teeb Haridus- ja Noorteamet
  • Integratsiooni Sihtasutus (INSA)
    Eesmärk: seista hea selle eest, et Eestis elavad inimesed jagaksid ühiseid väärtusi ja osaleksid ka ise aktiivselt kodanikuühiskonnas, et Eestis elavatel rahvusrühmadel oleks võimalus säilitada oma emakeelt ja kultuuri
  • Keskkonnainvesteeringute keskus – Keskkonnateadlikkuse programm
    Eesmärk: hoida tervet elukeskkonda, väärtustada puhast loodust ning jätkusuutlikku arengut
  • Kogukondliku turvalisuse toetusvoorud
    Eesmärk:
     Siseministeerium soovib siseturvalisuse arengukava 2015–2020 elluviimisel edendada kohalikku algatust ja koostööd turvalise elukeskkonna loomisel ja hoidmisel ning rahastab selleks toetusvoorude läbiviimist.

Hasartmängumaksu vahendid

  • Kultuuriministeerium
    Kultuuriraha jagab Rahvakultuuri Keskus, kes menetleb taotlusvooru „Regionaalne kultuuritegevus“ saabunud taotlusi. Regionaalse kultuuritegevuse toetuse andmise eesmärk on luua ja säilitada kultuurist osasaamise ning kultuuriloome võimalusi kogu Eestis, soodustades kultuurielu järjepidevust ja arengut, viimast eelkõige kogukondlike ning lastele ja noortele suunatud tegevuste abil.Spordi rahastamine – Riik toetab harrastussporti, tippsporti ja noortesporti ja on huvitatud, et Eesti inimeste liikumisharrastus edeneks. Sellel eesmärgil toetab riik mitmesuguseid spordiorganisatsioone ning investeerib spordirajatiste ja liikumispaikade ehitusse ja ka olemasolevate rajatiste ajakohastamisse. Rahastamisega tegelevad Olümpiakomitee ja Kultuuriministeerium.
  • Sotsiaalministeerium
    Väikeprojektide taotlusvoor – Meditsiini, hoolekande, perede, eakate ja puuetega inimestega ning hasartmängusõltuvusega inimestega seotud projekte hakkab menetlema Riigi Tugiteenuste Keskus. Väikeprojektide taotlusvoor toimub neli korda aastas ja strateegilise partnerluse voor vähemalt kord aastas.Puuetega inimeste ühingute toetuste ja strateegiliste partnerite valimise kord on välja töötamisel
  • Haridus- ja teadusministeerium
    Haridus- ja Teadusministeeriumis pidevat taotlemist ei tule, ministeerium valis välja strateegilised partnerid kolmeks aastaks ning jagas ühe-aastased tegevustoetused
  • Rahandusministeerium
    Senised regionaalsed investeeringutoetused saavad olema edaspidi maakondlike arengukavade elluviimiseks

 

Rahvusvahelised toetusvõimalused

  • Balti-Ameerika Dialoogi programm (BAFF)
    Balti-Ameerika Dialoogi programm on suunatud Eesti, Läti ja Leedu organisatsioonidele eesmärgiga stimuleerida rahvusvahelist ideedevahetust ja koostööd Balti riikide ning USA organisatsioonide vahel. Programmi on oodatud kandideerima organisatsioonid, kes soovivad kutsuda neile huvipakkuvatel ja olulistel teemadel oma ala spetsialiste USA-st Eestisse (Lätti, Leetu) esinema
  • Euroopa Komisjoni toetused
    Euroopa Komisjon annab toetuste vormis otseseid rahalisi eraldisi nende projektide ning organisatsioonide jaoks, kes edendavad ELi huvisid või aitavad kaasa mõne ELi programmi või poliitika rakendamisele. Toetuste taotlemiseks võivad asjast huvitatud vastata pakkumiskutsetele
  • Teisi Euroopa Liidu struktuurifondide toetusvõimalusi leiad ka portaalist EuroAccess, mis koondab infot enam kui 200-st rahastusvõimalusest nii mittetulundus, äri- ja avalikule sektorile.
  • ERASMUS+
    Senised koostööprogrammid „Euroopa elukestva õppe programm“, „Euroopa Noored“ ning Euroopa komisjoni rahvusvahelised kõrgharidusprogrammid on viidud ühise katuse alla ja liidetud juurde spordiprogramm. Uue programmi nimi on Erasmus+ ning selle periood on 2014-2020.

    • Noored
      Noorte valdkonnas toetab programm noorte oskuste ja pädevuste arendamist läbi aktiivse osaluse, noorootöö kvaliteedi tõstmist ning noortevaldkonna poliitikate kujundamist.
    • Haridus
      Alajaotus toetab uusi võimalusi õpetamise ja õppimise kaasaegsemaks muutmisel; uusi kooli- ja tööelu koostööprojekte; suuremat tähelepanu töös vajaminevatele oskustele.
    • Sport
      Spordi alaprogrammist toetatakse rahvusvahelise mõõtmega tegevusi, mis aitavad kaasa dopinguvastasele võitlusele, sporditulemustega manipuleerimisele ning ennetavad vägivalda ja ebavõrdset kohtlemist spordis. Samuti toetatakse hea juhtimistava ning sportlaste topeltkarjääri edendamist ning rahvaspordiga seotud algatusi.
  • Kodanike, võrdõiguslikkue, õiguste ja väärtust progamm
    Eesmärk: Kaitsta ja edendada Euroopa Liidu aluslepingutes ja põhiõiguste hartas sätestatud õigusi ja väärtuseid ning avatud, demokraatlikku, kaasava ja loova ühiskonna säilitamist. Programmi raames rahastatakse tegevusi, mis edendavad mittediskrimineerimist ja soolist võrdõiguslikkust, laste õigusi, Euroopa ajaloolist mälu ja kodanike osalust, või rassismi ja soolise vägivalla vastu võitlemist. Olenevalt taotlusvoorust rahastatakse nii riiklikke kui rahvusvahelisi projekte.
  • Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis
    Eesmärk: tagada Põhja- ja Baltimaade üleilmne konkurentsivõime ning muuta piirkond seeläbi maailmas atraktiivseks nii väärtuste kui ka innovatiivsuse poolest
  • Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifond (AMIF)
    Eesmärk: Fondi üldeesmärk on aidata kaasa rändevoogude tõhusale juhtimisele ning ühise varjupaiga-, täiendava või ajutise kaitse poliitika ja ühise rändepoliitika rakendamisele, tugevdamisele ja edasiarendamisele, austades seejuures täiel määral Euroopa Liidu põhiõiguste hartas sätestatud õigusi ja põhimõtteid.

 

Tutvu ka TOP 20 rahvusvahelise toetusvõimalusega vabaühendustele fundsforNGOs.org lehelt.

Muud võimalused

Lisaks projektitoetustele on ühingutel võimalik saada abi (nii rahalist kui mitterahalist) ka väljastpoolt avalikku sektorit. Siin on mõned näited, kuidas seda leida:

Hooandja lehel on KÜSKi toel loodud vabaühenduste ühisrahastusplatvormTegemist on platvormiga, kus vabaühendused ning ka lihtsalt aktiivsed kodanikud, kel on soov omaalgatuslikult kogukonna heaks midagi korda saata, saavad oma idee teostamiseks koguda teistelt abivalmitelt inimestelt erinevate suurustega annetuste näol toetust. Kusjuures lisaks rahalisele toetusele saab küsida ka vabatahtlike abi ning erinevaid materiaalseid ressursse.

Eesti Tööandjate Keskliit ja Swedbank kutsuvad tööandjaid üle Eesti ühinema heategevusliku algatusega Annetame aega ja andma oma töötajatele aastas ühe tasustatud vaba päeva, et töötajad kasutaksid seda heategevuse tegemiseks. See on lihtne ja paindlik mudel ettevõttes heategevusega alustamiseks või juba olemasolevate vastutustundlike tegevuste täiendamiseks.

Eduka alustava ettevõtja teekond

Rahastusvõimalused tegutsevatele ettevõtjatele

Küsi abi toetusmeetmete kohta:

Küsi abi julgesti!

Jefim Aljoškin

tegutsevate ettevõtjate konsultant

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng
PROGRAMMID

Digitaliseerimise meistriklass on programm, mille eesmärk on aidata tuvastada need ettevõtte protsessid ja tarneahelad, mille optimeerimine avaldab enim mõju ettevõtte konkurentsivõimele. Osalemise tulemusena valmib tippkoolitajate ja personaalse mentori toel organisatsiooni strateegilise arendamise plaan, valite välja sobivaima digilahenduse ning teete esimesed sammud selle juurutamiseks.

 

Programmist saadud teadmisi, kogemusi ja tööriistu saate kasutada digitaliseerimise projektide edukaks elluviimiseks ja riskide maandamiseks ka tulevikus – oskate teha sobivaid IT-​lahenduste valikuid ning edukalt juhtida organisatsiooni strateegilist arengut läbi protsesside tõhustamise ja digitaliseerimise.

 

Kandideerimine sügis hooajaks on alanud.

Tähtaeg on 04.10.2023

AVATUD TOETUSMEETMED

Toetus kuni
35 000€
Omafinantseering
30%

Eesmärk

Ettevõtjate koostööd teadusasustuste, katselaborite või intellektuaalomandi ekspertidega, et luua uuenduslik ning kõrgemat lisandväärtust pakkuv toode, teenus või tehnoloogia.

AVATUD

info

UUS! Arendusosak 

Toetus kuni
7 500€
Omafinantseering
20%

Eesmärk

hankida tootearenduseks vajalikke teenuseid innovatsiooniteenuse pakkujalt.

AVATUD

info

Toetus kuni
roheaudit kuni 10 000€, teekaardi arendustegevuse elluviimine kuni 200 000€
Omafinantseering
kuni 50%

Eesmärk

Toetada rohemõtlemise sidumist ettevõtja strateegilise missiooniga

Suurim toetus
300 000€
Omafinantseering
kuni 50%

Eesmärk on toetada automatiseerimist ning digitaalsete tehnoloogiate ja robotite kasutuselevõttu.

Infopäev – 06.09.2022 – slaidid, salvestus

Suurim toetus
arenguplaanile kuni 500 000

Ettevõtte arenguprogramm toetab ettevõtete pikaajalist läbimõeldud arengut, tegevuste paremat planeerimist, innovatsiooni rakendamist ja eelkõige tootearendust

Uute taotluste vastuvõtmine on peatatud, kuid klientide eelnõustamine arenguplaani ettevalmistamiseks toimub jätkuvalt.

Toetus kuni
60 000€
Omafinantseering
kuni 50%

Eesmärk on edendada Eesti väikese-​ ja keskmise suurusega ettevõtjate küberturvalisust.

AVATUD

13.03.2023 infoseminari materjalid: slaidid ja salvestis

Suurim toetus
150 000
Omafinantseering
20% – 75%

AVATUD

18.08.2022 toimunud infopäeva slaidid ja video

Rakendusuuringute programmis osalemiseks on vajalik läbida EAS kohustuslik eelnõustamine.

Kaupo.​Reede@​eas.​ee

+372 53304076

Digipööre toetus

Eesmärk

toetada automatiseerimist ning digitaalsete tehnoloogiate ja robotite kasutuselevõtu.

Toetus kuni – 300 000€
Omafinantseering – kuni 50%

Infopäev – 06.09.2022 – slaidid, salvestus

Suurim toetus
sõltub investeeringu suurusest, minimaalne toetuse summa 500 000 eurot
Omafinantseering
vähemalt 35%
Kogu toetussumma
153 000 000

Suurim toetus
Maksimaalne toetussumma ühe taotluse kohta on üks miljon eurot.

Omafinantseering
vähemalt 40%
Kogu toetussumma
7 800 000

Suurim toetus
Maksimaalne toetussumma ühe taotluse kohta on üks miljon eurot.

Omafinantseering
vähemalt 40%
Kogu toetussumma
6 800 000

EESSEISVAD MEEDED
MUUD

Ida-Virumaa MTÜde edulood

Me elame pidevalt muutuvas maailmas. See mis on täna tähtis ja oluline, on homme juba läbikäidud teeosa ja me oleme jälle uuel teel, avastades rõõme ja muresid.

Vabaühendused on tervikliku riigi, tugeva kodanikuühiskonna osa , mille

üks kindlaid tunnuseid on hoolivus. Kedagi ei jäeta üksi. Vabaühendused, võttes enda kanda ülesandeid, mida omavalitsused ei saa täita loovad nii silla riigi ja kodanike vahel.

Me teame hästi Herman Hesse mõttetera, mis väga täpselt sobib iseloomustama vabaühendusi.

”Maailm areneb kui inimesed teevad seda mille jaoks nad on loodud ja mida nende loomus nõuab ning mida nad seetõttu teevad innukalt ja hästi”
____________
Herman Hesse

Miks me vajame edulugusid?

Meie kogumiku edulood tõestavad kahtlusteta eeltoodud mõttetera.

01

Eelkõige selleks, et vaimustuda vabaühenduste juhtide meelekindlusest, eesmärgile pühendumisest, julgusest vaadata tulevikku, vajadusest jagada oma oskusi ja teadmisi meie elukeskkonna parandamiseks .

02

Teiseks leida innustust hindama oma ühendust ja rakendama teiste kogemust.

03

Kolmandaks- kui me ei räägi oma edulugusid- ei saa me ka aru, kui suur jõud on tahtel, avarapilgulisel meid ümbritseva märkamisel ja eesmärgikindlusel.

Maakonnas on sadu edulugusid. Edulugude loetelu täieneb pidevalt. Kui tunned, et mõni Sinu abiga loodud lahendustest võiks kuuluda nende hulka, siis anna sellest meile teada. Tutvustame seda teistelegi. 

  • Narva Invaliidide Ühing EENAR
Narva Invaliidide Ühing EENAR
Ljubov Zvereva
tel. +3725511631
ljubov.zvereva@hotmail.com
  • Noorte Vanemate Kool
MTÜ Noorte Vanemate Kool
Tatjana Rudatšenko
tel. +3725533064
www.novakool.eu
  • MTÜ Moeteater GLORIA
MTÜ Moeteater GLORIA

Galina Priymakova
tel. +37258373417
gal-prim@yandex.ru
  • MTÜ Maikelluke-Landõs
MTÜ Maikelluke-Landõs
Ester Repson
tel. +37251991860
  • Muusika-lauluselts Metsakaja
Muusika-lauluselts Metsakaja

Aire Jago
Tel. +37253426186
Aire.jago@hotmail.com
  • MTÜ Logovest
MTÜ Logovest
Natalja Tumanova
tel. +3725259168
nataljatum@hot.ee
  • Seltsing Tammispää Vaim
Seltsing Tammispää Vaim

SirleTomson
sirletomson@hot.ee
  • Ida-Virumaa Naiste Tugikeskus-Varjupaik
Ida-Virumaa Naiste Tugikeskus- Varjupaik

Tel. +37253332627
naistetugikeskus@hot.ee
www.naistetugikeskus.eu
  • MTÜ Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir
MTÜ Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir
Ursula Randlaine
Tel. +3725246584
ursula@sunbeam.ee
www.sunbeam.ee
  • Vaivara Sinimägede Sihtasutus
Vaivara Sinimägede Sihtasutus
Ivika Maidre
Tel. +37256474552
Ivika.maidre@vaivara.ee
  • MTÜ Avinurme Naiskoor
MTÜ Avinurme Naiskoor
Kaiel Haav
Tel. +3725239489
kaiel.haav@mail.ee
  • MTÜ Virumaa Koolituskeskusu
Virumaa Koolituskeskus MTÜ
Ivo Okas
tel. +3725535933
ivo.okas@gmail.com
  • Sillamäe Lastekaitse Ühing
Sillamäe Lastekaitse Ühing
Irina Golikova
tel. +37255602993
info@sscw.ee
www.sscw.ee
  • KARU KLUBI
KARU KLUBI
Kirde Aktiivsete Rollimängijate Unioon
Aleksandra Volkova
tel. +37255657253
Sasha.wolkova@gmail.com
  • Mittetulundusühing Pereprojekt
Pereprojekt MTÜ
Rita Ternos
tel. 56467088
ritat@hot.ee
//pereprojekt.jimdo.com/
  • Klubi Patchwork plus
Club Patchwork plus MTÜ
Natalja Kapajeva
tel.  +372 53993703
nkapajeva@mail.ru
  • SOPHIA MTÜ
SOPHIA MTÜ
Sofiia Škola
tel.+37255961689
skolfi@mail.ru
//www.etnoweb.ee/sophia
  • Kiviõli Naisselts
KIVIÕLI NAISSELTS
Imbi Vassiljeva
tel. +37251946638
imbi.vassiljeva@gmail.com
  • Gagarin MTÜ
Loomingulise arengu ja vaba aja veetmise keskus Gagarin MTÜ
Juri Raud ja Tatsiana Kupratsevich
tel. +37256498326
info@gagarin.ee
www.gagarin.ee
  • Sa Kiviõli Seiklusturismi Keskus
Sa Kiviõli Seiklusturismi Keskus
Janek Maar
janek@tuhamagi.ee
+3725102704
  • MTÜ Kõrtsialuse Küla Selts
Kõrtsialuse Küla Selts
Ott Penek
tel. +37253403296
ottpenek@hot.ee
www.kortsialuse.ee
  • Eesti Pitsi Gild MTÜ
EESTI PITSI GILD MTÜ
Olga Kublitskaja
tel. +3725531658
estonianlace@gmail.com
  • TULETORN MTÜ
TULETORN MTÜ
Ida-Virumaa
Ilmar Kangur ja Signe Roost
info@lemmaku.ee
+372 5058115
  • Mürakaru Arenduskeskus MTÜ
Mürakaru Arenduskeskus MTÜ
Lüganuse vald, Ida-Virumaa
Marja-Liisa Rebase ja Kadri Kuusmik
tel. +37256607462
murakaru.arenduskeskus@gmail.com
www.murakaru.net