Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Ühisnädal

Jõhvi Põhikooli I klassi õpilaste mõtteavaldusi kodanikust ja ettevõtlikkusest võid vaadata siit:

23. november 2018 , Ühisnädala avapauk Jõhvi Gümnaasiumi aatriumis algusega kell 14.30 NOORTE KOGUKONNATEENUSTE LAADAGA. Osales 20 noort teenusepakkujat- meenete valmistajad, cateringi ja meelelahutuse pakkujad, IT teenused, video, foto, peokorraldus jpm

Kell 15 alanud koosviibimisel tunnustasime makonna 2018 silmapaistnud vabaühendusi, keda esitlesid kohalikud omavalitsused Kokku tunnustasime 23 vabaühendust tänukirja ja meenega. Eri tunnustuse sai MTÜ Uus Sild kui parim Euroopa Liidu  toetuse rakendaja. Tunnustuse ja tänukirja said ka 28 õpetajat, kes kasvatavad ettevõtlikku kodanikku.

Meeleolukad tantsunumbrid  MTÜ Stelle 7-11 aastastelt tantsulastelt ning laulupõimik Ariadnelt-

Toetajad IVOL; Europe Direct, PATEE, KÜSK, IVEK, Jõhvi Gümnaasium, Ettevõtlik Kool

Külalisi  koosviibimisel oli 132.

Üldiselt

Igal aastal 26. novembril  tähistatakse Eestis kodanikupäeva, mille eesmärgiks on teadvustada kodanikuks olemist ja tõsta selle väärtust.  2013.aastast on üle Eesti toimunud nädala jagu erinevaid kodanikualgatuslikke sündmusi, mis koonduvad ühise nimetaja “Ühisnädal” alla. Ühisnädala kujunemist on mõjutanud SA Domus Dorpatensise ja Eesti Väitlusseltsi poolt algatatud Kodanikuühiskonna Nädal, mis varasemalt toimus kevaditi. Kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav Ühisnädal leiab käesoleval aastal aset 26. novembrist- 2.detsembrini

 Ühisnädalal toimub üle Eesti palju sündmusi, kus tutvustatakse inimeste omaalgatuslikke ettevõtmisi ja räägitakse kodanikuühiskonna tähtsusest ja rollist riigi arengus. Samas ei ole Ühisnädal vaid kodanikuühenduste nädal. Selle nädala raames tunnustavad ja väärtustavad erinevad sektorid kodanikualgatust ja maakondades toimuvad sündmused erinevatele sihtrühmadele.

Ida-Virumaal on kodanikupäeva  nädalal   tublide, aktiivsete kodanike ja vabaühenduste tunnustamist korraldanud  IVEK  koostöös Ida-Virumaa Külade Esinduse, Narva Ärinõuandla ja EMSL Ida-Virumaa  vabaühenduste konsultatsioonipunktiga  alates 1997.aastast. Tunnustatud on enam kui 500 kodanikku ja kodanikualgatust.

Vaata ürituse fotosid

MTÜ Wolfy Meedia album

Tatjana Zamorskaja album