Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Näidised ja abimaterjalid alustavatele ettevõtjatele

Soovituslikud juhendid ja näidised, mis on abivahendiks ettevõtte loomisel või äriplaani kirjutamisel.

(täiendamisel)

Tasuta nõustamine vabaühendusele

Vabaühenduse liige, tule tasuta konsultatsioonile!

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus pakub teenuseid eraisikutele ja vabaühendustele, mida rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt.

Konsultatsioonid eraisikutele ja vabaühendustele on TASUTA.

Toetab Eiroopa Liidu Regionaalarengu Fond
KÜSK

Nõustame ja abistame järgmistes küsimustes:

01

Kliendi vajaduste uurimine ja analüüs

02

Vabaühenduse asutamine, sh vormi valik

03

Vabaühenduse alustamine ja tegevuse lõpetamine

04

Vabaühenduse juhtimise õiguslikud aspektid

05

Dokumentatsiooni haldamine ja arhiveerimine

06

Finantsküsimused (maksustamine, raamatupidamine jne)

07

Juhtorgani arendamine, meeskonna loomine, teavitamine, motiveerimine, juhtimine, inspiratsioon jne.

08

Strateegiline planeerimine

09

Majandustegevus vabaühenduses

10

Avalike teenuste delegeerimine projektitaotlused koostamiseks, sh ideede vastavuse kontrollimine, projektijuhtimine

Maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultandid toetavad kogukondade ja kohalike omavalitsuste koostööd. Teenus on suunatud ühise eesmärgi nimel tegutsevatele, piirkondlikult määratletavatele inimeste rühmale. Kogukonnakeskse lähenemise eesmärk on luua inimeste heaolu võrgustikupõhise koostöö ning ühise probleemide väljaselgitamise ja lahendamise kaudu.

Jõhvi

Nadežda Morozova

Vabaühenduste konsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Narva

Tatjana Zamorskaja

Vabaühenduste konsultant (Narva), Europe Direct Narva juhataja

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng
Muud olulised teemad vabaühendustele:
 • Sündmused vabaühendustele
 • Kooitused vabaühendustele
 • Kasulikud lingid
 • Edulood
 • Parimate vabaühenduste tunnustamine
 • MTÜde konsultandid üle Eesti

Meie mentorid

Mentorid 2023

Ida-Viru mentorklubi Jõhvi 2023 mentorid

Rasmus Kuusemets, Haustec OÜ

haustec.ee

Rasmus on ettevõtte Haustec OÜ asutaja ning juhatuse liige. Firma on tegutsenud seitse aastat ja tegeleb erinevate ehituslike projekteerimistöödega. Projekteerimine aastast 2015 ja ettevõte pakub abi kliendi ideest kuni kasutusloani. Liaks on ta veel seotud mitmete teiste ettevõtetega. Rasmus osales 2016. aastal mentorklubis mentiina.

Diana Luptova, Algus OÜ

www.alguskeskus.ee

Diana on ettevõtluses olnud üle 10 aasta.  Hariduselt vene keele filoloogina on oma kutsumuse leidnud keelevaldkonnas, esialgu tõlketeenuste ja hiljem juba keeleõppega seotult. Tema ettevõtluskarjäär algas ettevõttega Del Group OÜ, mis hakkas turul pakkuma tõlkimisteenuseid (kirjalik ja hiljem lisandus suuline tõlge). Edasi sai Dianast ettevõtte Algus OÜ omanik, kus tegutseb tänase päevani.

Koolitus- ja tõlkekeskus tegeleb maakonnas väga intensiivselt ja suuresti keeleõppega. Lisaks tõlketeenused ja tõlketehnika rent, olles ainus ettevõte Ida-Virumaal, kes suudab pakkuda üritustel täiskomplektteenust. Dianal on suur kogemus selles valdkonnas, keeleõpet pakutakse nüüd juba üle Eesti, osaletakse riigihangetes, tehakse koostööd teiste partnerite ja organisatsioonidega. Diana osales mentiina kõige esimeses mentorklubis, mis toimus 2013. aastal. Edasi on ta mitmeid kordi olnud eesti- ja venekeelsetes klubides mentori rollis.

Mentor Aljona Melter
Aljona Melter, Tööstuskoolitus OÜ

www.personaliburoo.ee

Omab magistrikraadi õigusvaldkonnas.

On juba 10 aastat ettevõtja, alustas kunagi oma õigusbüroost. Praegusel hetkel omab ettevõtet, mis osutab tööandjatele personali juhtimise, värbamise ja tööjõurendi teenuseid. Samuti tegeleb aktiivselt investeerimisega.

Leiab, et just eneseareng aitab ettevõtjal olla paindlik ja näha võimalusi enda ümber.

Kaie Moisa
Kaie Moisa, FMJ OÜ

fmj.ee

Kaie Moisa – on ettevõtjana tegutsenud 9 aastat, esimesed 6 aastat raamatupidamisbüroo FMJ OÜ juhatuse liikme ja tegevjuhina, viimased aastad on lisandunud ka omaniku roll.

Kaie on raamatupidaja haridusega ja finantsmaailm on tema ampluaa. Mentorina saab ta abiks olla kõikvõimalike raamatupidamislike ja finantsjuhtimise teemadega, lisaks on tal kogemusi, mida jagada kliendisuhete ning töötajaskonna moodustamise ja hoidmise kohta. Kaie on aktiivne raamatupidamisvaldkonna edendaja, kasutades oma büroo töös digitaliseerimise ja automatiseerimise tööriistu, et olla efektiivne ja kasulik ettevõtjale. Tema tööd on tunnustanud Äripäev, andes talle 2. koha konkursil Arvestusala Edendaja 2022. Juunis 2023 sai FMJ Eesti Raamatupidajate Kogu poolt kvaliteedimärgi tunnistuse. See on Eestis 16. välja antud kvaliteedimärgi tunnistus.  “ERK Tunnustatud raamatupidamisettevõte” on sisuliselt kvaliteedimärk, mis rõhutab konkreetse raamatupidamisteenuse pakkuja professionaalsust ja usaldusväärsust.

Mentorid 2022

Ida-Viru mentorklubi 2022 Jõhvis mentorid

Kaie Moisa
Kaie Moisa, FMJ OÜ

Kaie Moisa – on ettevõtjana tegutsenud 8 aastat, esimesed 6 aastat raamatupidamisbüroo FMJ OÜ juhatuse liikme ja tegevjuhina, viimased aastad on lisandunud ka omaniku roll.

Kaie on raamatupidaja haridusega ja finantsmaailm on tema ampluaa. Mentorina saab ta abiks olla kõikvõimalike raamatupidamislike ja finantsjuhtimise teemadega, lisaks on tal kogemusi, mida jagada kliendisuhete ning töötajaskonna moodustamise ja hoidmise kohta.

Mentor Triinu Arm
Triinu Arm, Alutaguse Juust OÜ

On ettevõtte Alutaguse Juust OÜ asutaja ning juht. Antud firma põhitoodang on erinevate juustude tootmine (nt sini- ja valgehallitusjuustud). Veel on pakkumises ka mõned lisatooted, nt juustukrõpsud, juustusnäkid jms.

Triinu tugevuseks on see, et kuidas jääda ettevõttena toimima kui oled väiketootja ja toodad niššitooteid.

Mentor Aljona Melter
Aljona Melter, Tööstuskoolitus OÜ

https://www.hr-abi.com/

Omab magistrikraadi õigusvaldkonnas.

On juba 10 aastat ettevõtja, alustas kunagi oma õigusbüroost. Praegusel hetkel omab ettevõtet, mis osutab tööandjatele personali juhtimise, värbamise ja koolitamise teenuseid. Samuti tegeleb aktiivselt investeerimisega.

Leiab, et just eneseareng aitab ettevõtjal olla paindlik ja näha võimalusi enda ümber.

Kätlin Mõttus
Kätlin Mõttus, Mõttus OÜ

Ma olen puhastustööde valdkonnas tegutsenud 11 aastat.

Minu ettevõtlusega alustamise teekond algas esmalt baasteadmiste saamisega ja ettevõtluskoolituse läbimisega, mida korraldas Ida-Viru Ettevõtluskeskus. Seejärel asutasin ma enda ettevõtte, mis tänaseks on tegutsenud neli aastat. Ning üsna varsti peale kõiki eespool nimetatud tegevusi sain ma kutse osaleda mentorklubis mentiina.

Osaledes erinevates programmides kohtusin ma väga paljude koolitajatega ja kogenud juhtidega, osadega on mul jäänud suhtlemine püsivaks. Sel korral sain ma kutse ja võimaluse osaleda mentorklubis mentorina, kus ma saan teistelegi oma kogemusi jagada.

Germo Saar
Germo Saar, Woogs OÜ

woogs.ee

Õhinapõhine ettevõtja, kes alustas puidust treppide ja põlevkivist kõrvarõngaste loomisega.

Tänaseks on minu ettevõtete portfoolios erinevad, ka Eesti disaini tooted, pakume üldehitust ja erilahendusi, majutusteenust ja oleme astumas toidutööstuse arengulavale.

Ühtlasi tegelen lisaks ka ürituste korraldamisega, loomeettevõtlusega ning hiljaaegu sai alguse piirkonnas uus projekt – omanäoliseima mängutoa väljaehitamine.

Ida-Viru mentorklubi 2022 Narvas mentorid

Kas tahad saada mentoriks? 

Võtta julgesti meiega ühendust!

Alustavate ettevõtjate konsultant

Evelin Saarmets

Ettevõtluskonsultant (Jõhvi)

Alustavate ettevõtjate konsultant

Anton Pratkunas

Ettevõtluskonsultant (Narva)

Mentorklubid 2023

Omista uusi teadmisi ja laienda kontaktide võrgustikku!

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus korraldab 2023. aastal Ida-Virumaal kaks mentorklubi. Mentorklubid tegutsevad Jõhvi piirkonnas (eesti keeles) ja Narvas (vene keeles). Kokku toimub programmi raames 5-6 klubikohtumist.

Klubi tegevused on suunatud eelkõige alustavatele ettevõtjatele (mentiidele). Osaleda saab ettevõte, mis on tegutsenud alates Äriregistris registreerimisest kuni 3 aastat.

Vaata oma ettevõte staatust äriregistrist või teatmik.ee portaalist

Alustavatele ettevõtjatele pakuvad programmi jooksul tuge mentorid (ettevõtluskogemusega ettevõtjad)

Kohtumised toimuvad piirkonna erinevates paikades ja formaatides.

Igal kokkusaamisel osaleb ka üks kutsutud külaliskoolitaja või -lektor, kes räägib klubi teemast ja jagab endi kogemusi, teadmisi.

5 PÕHJUST, MIKS IDA-VIRU MENTORKLUBIS OSALEDA:

Maakondlikus mentorklubis õpitakse ja arenetakse üheskoos. Klubikohtumistel jagavad tegutsevad ettevõtjad alustavatele ettevõtjatele oma kogemusi  ja annavad head nõu. Peaaegu kõikidele kokkusaamistele on kutsutud ka üks külalislektor või koolitaja.

Mentorklubi on ettevõtjate kohtumispaik, kus algajad ettevõtjad (mentiid)  kohtuvad kogenud ettevõtjatega (mentorid), sellega seoses tekivad uued kontaktid ja tutvused.

Mentorklubi tegevustes osaledes tutvud teiste alustanud ettevõtjatega. Sul on võimalik jagada kogemusi enda ettevõtte käivitamisest ja arendamisest. Olla avatud ja aktiivne.

Mentorklubi jooksul korraldatakse programmi jooksul vähemalt 5 erinevat sündmust – kontaktüritused, töötoad, ühe- või kahepäevased seminarid, õppereisid, teemahommikud jms. Üheskoos õpitakse ja arenetakse.

Iga mentorklubis osalev mentii saab konkreetse mentori, kellega ka väljaspool klubi toimumise aega on võimalik personaalselt oma ettevõtte teemadel suhelda.

Hea alustav ettevõtja! Kui sul tekkis mentorklubi programmis osalemise vastu huvi, siis võta allpool olevatel kontaktidel ühendust.

1

Ida-Viru Mentorklubi Jõhvis

KEVAD 2023

eesti keeles

2

Ida-Viru Mentorklubi Narvas

SÜGIS 2023

vene keeles

LISAINFO
Ida-Viru Mentorklubi 2023 (eesti keeles, Jõhvi)
Koordinaator

Ida-Viru Mentorklubi Jõhvis (EST)

Evelin Saarmets

Ettevõtluskonsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

JÕHVI MENTORKLUBI KLUBIKOHTUMISTE KUUPÄEVAD JA TEEMAD:

NB! Korraldajal on õigus teha kuupäevade ja teemade osas muudatusi, kui selleks on otsene vajadus. 

20.04.2023 12.00-17.00

Sissejuhatus mentorklubisse, tutvumine, kogemuslugu.

„Kuidas sõlmida lepinguid ja mida sealhulgas silmas pidada.“ Kohale on kutsutud kogenud spetsialist.

18.05.2023 12.00-17.00

“Alustava ettevõtte rahaasjad ja raamatupidamine.”

Seminari viib läbi praktik raamatupidamise ettevõttest.

19.06.2023 12.00-17.00

“Kes on minu klient ja mida kujutab endast põlvkondade teooria?”

Teemast räägib valdkonna koolitaja

24.08.2023 12.00-17.00

„Turundus ja hea müük. Kuidas saavutada tähelepanu ja edu?“

Kutsume sellel teemal rääkima kogenud spetsialisti.

21.09.2023 12.00-17.00

Mentorklubi teema osalejate valikul või teema “Storytelling – milline on sinu lugu ja kuidas seda enda tegevustes ära kasutada.” Praktilist kohtumist tuleb läbi viima kohale kutsutud spetsialist.

09.11.2023 väljasõit terve päev

Jõhvi ja Narva mentorklubide ühine õppereis Harjumaale, kus külastame kohalikke ettevõtteid, et ammutada uut inspiratsiooni ja saada uusi kogemusi.

Mentorklubi lõpetamine, kokkuvõtete tegemine. 

Ida-Viru Mentorklubi 2023 (vene keeles, Narvas)

Registreerumine Narva mentorklubisse algab augustist 2023

Koordinaator

Ida-Viru Mentorklubi Narvas (RUS)

Anton Pratkunas

Ettevõtluskonsultant (Narva)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Klubis osalemine on alustavale ettevõtjale tasuta. Kuid ettevõttele arvestatakse vähese tähtsusega abi. Palun loe selle kohta rohkem siit – https://www.fin.ee/riigihanked-riigiabi-osalused-kinnisvara/riigiabi/vahese-tahtsusega-abi

 

NB! Korraldajal on õigus teha kuupäevade ja teemade osas muudatusi, kui selleks on otsene vajadus.

 

Ida-Viru Mentorklubisid korraldab ja koordineerib SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Hea alustav ettevõtja! Kui sul tekkis mentorklubi programmis osalemise vastu huvi, siis võta koordinaatoriga ühendust.

Registreeru tasuta nõustamisele

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus pakub teenuseid alustavatele ettevõtjatele, mida rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.

 

Toetab Eiroopa Liidu Regionaalarengu Fond

Konsultatsioonid alustavatele ettevõtjatele:

 • Ettevõtlusega alustamise konsultatsioon
 • Äriplaani koostamise konsultatsioon
 • Turundusplaani koostamise konsultatsioon
 • Ekspordiplaani koostamise konsultatsioon
 • Finantsprognooside koostamise konsultatsioon
 • Projektitaotluse koostamise konsultatsioon (nt Töötukassa alustava ettevõtja toetus, starditoetus, Leader toetus jt)

 

Palume eelnevalt konsultatsioonile registreeruda!
Registreeri konsultatsioonile telefoni või emaili teel.

ettevõtluskonsultant alustavatele ettevõtjatele

Evelin Saarmets

Ettevõtluskonsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

ettevõtluskonsultant alustavatele ettevõtjatele

Anton Pratkunas

Ettevõtluskonsultant (Narva)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng
Muud olulised teemad alustavatele ettevõtjatele

TASUTA nõustamine noortele

Kas soovid alustada oma ettevõtet või õpilasfirmat, kuid ei tea, kust pihta hakata? Äkki on Sul mõni hea idee, kuidas oma kodukohta paremaks paigaks muuta, kuid puudub teadmine, kust ja kuidas selleks raha leida? Või soovid oma eluga lihtsalt midagi ägedat peale hakata ja olla ettevõtlik, aga ei tea täpselt, mis võimalused selleks on? Kõigile neile küsimustele saab aidata vastuse leida noorte ettevõtlikkuse konsultalt.

Konsultatsioonid ettevõtlikule noorele:

 • Äriidee leidmine ja määratlemine
 • Õpilasfirma loomine
 • Õpilasfirma turundusplaani koostamine
 • Meeskonnatöö juhtimine
 • Projektitaotluse ja – eelarve koostamine
 • Rahastusvõimaluste leidmine
 • … jms

Kui palju maksavad konsultatsioonid?

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse poolt pakutavad konsultatsioonid on TASUTA ning rahastatud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.

Toetab Eiroopa Liidu Regionaalarengu Fond

Ootan Sind konsultatsioonile! 🙂

Anton Pratkunas

Ettevõtluskonsultant (Narva)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Ida-Viru koolifirmad

Küsimute puhul julgesti pöördu noorte ettevõtlikuse konsultandi poole!

Mis on Õpilasfirma? Kuidas seda registreerida? Kuidas võtta osa Õpilasfirmade laatadest ja võistlustest? Mis kasu saad sina Õpilasfirma tegemisest?

Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppe programm gümnaasiumiastme õpilastele, mille eesmärgiks on õpetada tegevuse kaudu äritegevuse põhimõtteid, arendada õpilaste algatusvõimet ja soovi ise probleemi lahendada.

Minifirmaks kutsutakse õpilasfirma “väikest venda”, mis on suunatud põhikooli III astme õpilastele. Millised on Õpilasfirma ja minifirma erinevused, seda võite lugeda siit.

Õpilasfirma programmist täpsemalt saate lugeda siit.

noorte ettevõtlikkuse konsultant

Elisabeth Purga

Toeta meie noort!

Ida-Viru õpilasfirmad

Sel õppeaastal JA Eestis registreeritud Õpilasfirmadega saab tutvuda Õpilasfirma veebilehel.

ÕPILASFIRMA

TOODE/TEENUS

KONTAKT

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ida-Viru õpilasfirmade laat

hetkel sündmusi ei ole

Õpilasfirmade arv linnade kaupa

Kohtla-Järve 2

Kohtla-Nõmme 1

Mäetagute 1

Jõhvi 3

Toila 3

Voka 1

Iisaku 1

Sillamäe 1

Narva 0

Kokku Eestis 453

Alustav ettevõtja

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus pakub teenuseid alustavatele ettevõtjatele, mida rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.

 

Toetab Eiroopa Liidu Regionaalarengu Fond

Konsultatsioonid alustavatele ettevõtjatele:

 • Ettevõtlusega alustamise konsultatsioon
 • Äriplaani koostamise konsultatsioon
 • Turundusplaani koostamise konsultatsioon
 • Ekspordiplaani koostamise konsultatsioon
 • Finantsprognooside koostamise konsultatsioon
 • Projektitaotluse koostamise konsultatsioon (nt Töötukassa alustava ettevõtja toetus, starditoetus, Leader toetus jt)

 

Palume eelnevalt konsultatsioonile registreeruda!
Registreeri konsultatsioonile telefoni või emaili teel.

ettevõtluskonsultant alustavatele ettevõtjatele

Evelin Saarmets

Ettevõtluskonsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

ettevõtluskonsultant alustavatele ettevõtjatele

Anton Pratkunas

Ettevõtluskonsultant (Narva)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng
Muud olulised teemad alustavatele ettevõtjatele

Registreeru tasuta nõustamisele

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus pakub TASUTA teenuseid tegutsevatele ettevõtetele, mida rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi jaRahandusministeeriumi poolt.

Nõustame tegutsevaid ettevõtjaid projektitaotluste koostamise ja taotluste tingimuste selgitamise teemal ning digiturunduse küsimustes.

Toetab Eiroopa Liidu Regionaalarengu Fond
Rahandusministeerium toetab

Konsultatsiooni eesmärk

 

Konsultatsiooni eesmärgiks on leida üles ja ärgitada kasvama Teie olemasoleva ettevõtete potentsiaalid  (sh digiturunduse lahenduste abil).

Kes on tegutsev ettevõtja?

Ettevõtete, kes on vanem kui kolm aastat.

Mis tingimusel minu ettevõtte saab tasuta nõustamist?

Ettevõtetel on vähemalt 2 töötajat ning müügitulu on vähemalt 80 000 € aastas.

Palume eelnevalt konsultatsioonile registreeruda!

Registreeri konsultatsioonile telefoni või emaili teel.

Konsultandid tegutsevatele ettevõtjatele

Abistan luua laia kontaktvõrgustiku ning sihipäraselt toetusmeetmeid leida ja rakendada!

Jefim Aljoškin

Ettevõtluskonsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Nõustan järgmistes küsimustes:

 • projektitaotluste koostamise nõustamine (taotluste põhitingimuste selgitamine
 • projektide finanseerimine
 • info ja ekspertide kontaktid
 • toetusfondite info
 • koostöö partnerite otsimine

Sinu äri brändingu, turunduse ja digilahenduste konsultant Ida-Virumaal

Aleksandra Leštšuk

Turundusspetsialist ja konsultant ettevõtjatele digiturunduse teemal

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Abistan ja nõustan järgmistes küsimustes:

 

 • Organisatsiooni identiteet, bränd-strateegia ja firmagraafika loomine (CVI)
 • Mediasisu kvaliteedi hinnang
 • Meedia kanalide valik
 • Abi media-sisu tootjate partnerite otsimisel Ida-Virumaal,
 • Kontaktide baasi loomine ja listide postituste optimeerimine,
 • Veebilehe ja/või veebipoe loomine ja digitaallahenduste integreerimine,
 • SEO ja kasutatavus
 • Sotsiaalmeedia kanalide valik, loomine, ja administreerimine,
 • Analüütika tööristade valik ja juurutamine,
 • jne

Muud kontaktid leiate SIIT.

Muud olulised teemad tegutsevatele ettevõtjatele:
 • Rahastusvõimalus tegutsevatele ettevõtjatele
 • Koolitused tegutsevatele ettevõtjatele
 • Mentorklubi tegutsevatele ettevõtjatele
 • Sündmuste kalender tegutsevatele ettevõtjatele
 • Olulised lingid
 • Uudised

Mentorklubi

Mis on Ida-Viru mentorklubi?

Ida-Viru Mentorklubi on laiapõhjaline mentorlusprogramm alustavatele ettevõtjatel selleks, et osalevad Ida-Viru ettevõtted oleksid edaspidi oma tegevuses edukamad, enesekindlamad, teadlikumad ja õnnelikumad.

Jõhvi ja Narva mentorklubisid korraldab ja koordineerib SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja neid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfond
Mentorklubi eesmärk:
 • toetada maakonnas tegevust alustanud alustavaid ettevõtjaid;
 • suurendada ettevõtlusalaseid teadmisi ja laiendada kontaktvõrgustikku;
 • kogemuste vahetamine;
 • ettevõtjate omavaheline suhtlus;
 • mentorite kogemuse jagamine mentiidele.
Mentorklubi sihtgrupp:

Tegevused on suunatud eelkõige ettevõtetele, mis on tegutsenud 1-3 aastat.

Millal Ida-Viru mentorklubid toimuvad?

Ida-Viru mentorklubid toimuvad kord aastas Jõhvi piirkonnas ja Narvas.

Kuidas mentorklubid toimuvad?

Mentorklubi on ettevõtjate kohtumispaik, kus algajad ettevõtjad (mentiid)  kohtuvad kogenud ettevõtjatega (mentorid) ning üheskoos õpitakse ja arenetakse. Maakondlikus mentorklubis jagavad tegutsevad  ettevõtjad alustavatele ettevõtjatele oma kogemusi  ja annavad head nõu. Kohtumised toimuvad klubilises formaadis, mille käigus saab vahetada kogemusi teiste ettevõtjatega, saab ammutada uut inspiratsiooni ja motivatsiooni, suurendada teadmisi ning kindlasti laiendada kontaktide võrgustikku.

Kus  mentorklubid toimuvad?

Mentorklubid toimuvad Narvas ja Jõhvi piirkonnas kohapeal, kuid on ka kohtumisi veebi teel või hübriidvormis.

Mida annab mentorlusprogramm?

Mentorklubi jooksul korraldatakse programmi jooksul vähemalt 5 erinevat sündmust – kontaktüritused, töötoad, ühe- või kahepäevased seminarid, õppereisid, teemahommikud jms. Üheskoos õpitakse ja arenetakse.

Iga mentorklubis osalev mentii saab konkreetse mentori, kellega ka väljaspool klubi toimumise aega on võimalik personaalselt oma ettevõtte teemadel suhelda.

Mentorklubi tegevustes osaledes tutvud teiste alustanud ettevõtjatega. Sul on võimalik jagada kogemusi enda ettevõtte käivitamisest ja arendamisest. Olla avatud ja aktiivne.

Kes on mentor ja mentii?
Ida-Viru Mentorklubi
MENTOR
 • Mentorklubis seisneb mentori roll mentiidele toe pakkumises, nendele ettevõtlusega seotud erinevatele probleemidele lahenduste leidmise suunamises;
 • Mentor aitab mentiil selgitada välja ning püstitada eesmärke;
 • Mentor ja mentii koos analüüsivad programmi jooksul püstitatud eesmärke, kas ja kuidas need on saavutatud ning vajadusel, kui eesmärkide täitmisel on tekkinud raskused siis toetab, suunab, jagab enda kogemusi, head nõu, kontakte;
 • Mentori poolt mentiide probleemidele lahenduste leidmine on suunav, mentor ei tee mentii eest otsuseid ega tegevusi ära;
 • Mentor on ettevõtja, kellel on  vähemalt  3-aastane ettevõtlus- või juhtimiskogemus ja soov oma kogemustega piirkonna ettevõtluse arengule kaasa aidata;
 • Mentor innustab ja toetab mentiid ning on missioonitundega;
 • Mentori töö on vabatahtlik ja ei ole tasustatud.
MENTII
 • Mentii on alustav ettevõtja, tegutsenud alates Äriregistris registreerimisest kuni 3. aastat;
 • Mentii on aktiivne ja avatud, on valmis küsima ja nõu kuulda võtma;
 • On motiveeritud, et käivitada enda ettevõte ja teeb eesmärkide nimel tööd;
 • Teab, miks mentorklubi programmis osaleb ja mida mentorilt ootab;
 • Mentorklubis saab suhelda teiste ettevõtjatega, suureneb kontaktvõrgustik;
 • Õpib nii positiivsest kui puudustele suunatud tagasisidest;
 • Varub kohtumisteks aega ja vajadusel valmistub ette;
 • On valmis vahetama kogemusi ja suurendama ettevõtlusalaseid teadmisi;
 • Mentorklubis saab osaleda üks inimene ühe ettevõtte kohta, soovitavalt omanik/tegevjuht.
Miks tasub osaleda mentorprogrammis?
MENTOR
 • Sügavalt mentaalne kogemus — võimalus tunda ennast kasuliku ning vajalikuna. Mentorklubis avaneb võimalus jagada oma ettevõtlusalast kogemust teistega, teha seda ilma ootuseta, et midagi käegakatsutavat tagasi antakse — see on hea tunne. See on tunne, mida tasub kogeda igal ettevõtjal. Ja tagasi saab kuhjaga ainult häid emotsioone;
 • Võimalus panustada pisutki ettevõtjate uue põlvkonna kujunemisse ning arengusse. Mida edukam on Eesti ettevõtjate uus põlvkond, seda edukam on ka Eesti majandusareng. Edukast majandusest võidavad ju kõik;
 • Võimalus suhelda kaasmentoritega ning leida uusi sõpru, kellega klubiväliseltki on tore kohtuda või vestelda. Mentorklubi tulemusel tekib ka mentoril uus kontaktide võrgustik, mis mingil määratlemata ajal tulevikus võib osutuda majanduslikult kasulikuks. Mentoril tasub kindlasti meeles pidada, et tänased mentiid võivad mentorile tulevikus olla äripartnerid ja miks mitte ka kliendid.
 • Võimalus osaleda mentorklubi korraldatavatel koolitustel. Iga koolitus, vaatamata ka tõenäosusele, et paljud asjad mentorile juba varasemast tuttavad, aitab kinnistada juba kogetut või õpitut;
 • Saab ennast teostada ja toetada maakonnas tegutsemist alustanud ettevõtjaid.
MENTII
 • Mentiil on võimalus kaardistada oma ettevõttega seotud väljakutsed ja probleemid ning esitada nende lühikirjeldus mentorile, et saada mentoripoolset hinnangut ja suunavat abi probleemide lahendamiseks;
 • Mentiil on mentorklubis konkreetne mentor, kuid probleemi iseloomust lähtuvalt on mentiil võimalus pöörduda ükskõik, millise mentorklubis tegutseva mentori poole;
 • Kõikide mentorilt saadud suunavate juhiste või lahenduste kasutamise otsustamine lasub täielikult mentiil, lõppotsuste tegemisel mentorid ei osale.

IDA-VIRU MENTORKLUBID 2023


SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus korraldab 2023. aastal Ida-Virumaal kaks mentorklubi.

Klubi tegevused on suunatud eelkõige alustavatele ettevõtjatele (mentiidele). Osaleda saab ettevõte, mis on tegutsenud alates Äriregistris registreerimisest kuni 3 aastat. Alustavatele ettevõtjatele pakuvad programmi jooksul tuge mentorid (ettevõtluskogemusega ettevõtjad).

Kohtumised toimuvad piirkonna erinevates paikades ja formaatides. Igal kokkusaamisel osaleb ka kutsutud külaliskoolitaja või -lektor, kes räägib klubi teemast ja jagab endi kogemusi, teadmisi.

 

loe edasi…

IDA-VIRU MENTORKLUBIDE KOORDINAATORID

Võta ühendust!

Evelin Saarmets

Ettevõtluskonsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Võta ühendust!

Anton Pratkunas

Ettevõtluskonsultant (Narva)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Hea alustav ettevõtja! Kui sul tekkis mentorklubi programmis osalemise vastu huvi, siis palun võta meiega ühendust.

Taotlusvoorud ja toetused

Tähtaeg

Toetus

Noortele

Kas soovid alustada oma ettevõtet või õpilasfirmat, kuid ei tea, kust pihta hakata?

Äkki on Sul mõni hea idee, kuidas oma kodukohta paremaks paigaks muuta, kuid puudub teadmine, kust ja kuidas selleks raha leida?

Või soovid oma eluga lihtsalt midagi ägedat peale hakata ja olla ettevõtlik, aga ei tea täpselt, mis võimalused selleks on? Kõigile neile küsimustele saab aidata vastuse leida noorte ettevõtlikkuse konsultalt.

Konsultatsioon ettevõtlikule noorele:

 • Äriidee leidmine ja määratlemine
 • Õpilasfirma loomine
 • Õpilasfirma turundusplaani koostamine
 • Meeskonnatöö juhtimine
 • Projektitaotluse ja – eelarve koostamine
 • Rahastusvõimaluste leidmine
 • … jms

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse poolt pakutavad konsultatsioonid on TASUTA ning rahastatud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.

Toetab Eiroopa Liidu Regionaalarengu Fond

Registreeri end konsultatsioonile

Ettevõtlikkus võib avalduda kõigis!

Iti-Jantra Metsamaa

Noorte ettevõtlikkuse konsultant, Haridusklastri projektijuht

Konsultatsiooni keel
Est
Eng

Investor

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) toetab potentsiaalseid investoreid vajamineva informatsiooni ja asjaajamisega.

Investoritele

pakuvad maakondlikud arenduskeskused järgmisi teenuseid

Investorteeninduses pakuvad maakondlikud arenduskeskused järgmisi teenuseid

<p> Investorpäringute hankimine ja vahendamine</p>

Investorpäringute hankimine ja vahendamine

<p>Investortegevuste toe ja abi pakkumine KOVidele</p>

Investortegevuste toe ja abi pakkumine KOVidele

<p>Regiooni tutvustamine potentsiaalsetele investoritele</p>

Regiooni tutvustamine potentsiaalsetele investoritele

Lisainformatsioon investorile kõikide maakondade kohta: