Näidised ja abimaterjalid alustavatele ettevõtjatele
Soovituslikud juhendid ja näidised, mis on abivahendiks ettevõtte loomisel või äriplaani kirjutamisel.
(täiendamisel)
Soovituslikud juhendid ja näidised, mis on abivahendiks ettevõtte loomisel või äriplaani kirjutamisel.
(täiendamisel)
Vabaühenduse liige, tule tasuta konsultatsioonile!
SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus pakub teenuseid eraisikutele ja vabaühendustele, mida rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt.
Konsultatsioonid eraisikutele ja vabaühendustele on TASUTA.
Kliendi vajaduste uurimine ja analüüs
Vabaühenduse asutamine, sh vormi valik
Vabaühenduse alustamine ja tegevuse lõpetamine
Vabaühenduse juhtimise õiguslikud aspektid
Dokumentatsiooni haldamine ja arhiveerimine
Finantsküsimused (maksustamine, raamatupidamine jne)
Juhtorgani arendamine, meeskonna loomine, teavitamine, motiveerimine, juhtimine, inspiratsioon jne.
Strateegiline planeerimine
Majandustegevus vabaühenduses
Avalike teenuste delegeerimine projektitaotlused koostamiseks, sh ideede vastavuse kontrollimine, projektijuhtimine
Maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultandid toetavad kogukondade ja kohalike omavalitsuste koostööd. Teenus on suunatud ühise eesmärgi nimel tegutsevatele, piirkondlikult määratletavatele inimeste rühmale. Kogukonnakeskse lähenemise eesmärk on luua inimeste heaolu võrgustikupõhise koostöö ning ühise probleemide väljaselgitamise ja lahendamise kaudu.
Vabaühenduste konsultant (Jõhvi)
Vabaühenduste konsultant (Narva), Europe Direct Narva juhataja
Ida-Viru mentorklubi 2022 Jõhvis mentorid
Kaie Moisa – on ettevõtjana tegutsenud 8 aastat, esimesed 6 aastat raamatupidamisbüroo FMJ OÜ juhatuse liikme ja tegevjuhina, viimased aastad on lisandunud ka omaniku roll.
Kaie on raamatupidaja haridusega ja finantsmaailm on tema ampluaa. Mentorina saab ta abiks olla kõikvõimalike raamatupidamislike ja finantsjuhtimise teemadega, lisaks on tal kogemusi, mida jagada kliendisuhete ning töötajaskonna moodustamise ja hoidmise kohta.
On ettevõtte Alutaguse Juust OÜ asutaja ning juht. Antud firma põhitoodang on erinevate juustude tootmine (nt sini- ja valgehallitusjuustud). Veel on pakkumises ka mõned lisatooted, nt juustukrõpsud, juustusnäkid jms.
Triinu tugevuseks on see, et kuidas jääda ettevõttena toimima kui oled väiketootja ja toodad niššitooteid.
Omab magistrikraadi õigusvaldkonnas.
On juba 10 aastat ettevõtja, alustas kunagi oma õigusbüroost. Praegusel hetkel omab ettevõtet, mis osutab tööandjatele personali juhtimise, värbamise ja koolitamise teenuseid. Samuti tegeleb aktiivselt investeerimisega.
Leiab, et just eneseareng aitab ettevõtjal olla paindlik ja näha võimalusi enda ümber.
Ma olen puhastustööde valdkonnas tegutsenud 11 aastat.
Minu ettevõtlusega alustamise teekond algas esmalt baasteadmiste saamisega ja ettevõtluskoolituse läbimisega, mida korraldas Ida-Viru Ettevõtluskeskus. Seejärel asutasin ma enda ettevõtte, mis tänaseks on tegutsenud neli aastat. Ning üsna varsti peale kõiki eespool nimetatud tegevusi sain ma kutse osaleda mentorklubis mentiina.
Osaledes erinevates programmides kohtusin ma väga paljude koolitajatega ja kogenud juhtidega, osadega on mul jäänud suhtlemine püsivaks. Sel korral sain ma kutse ja võimaluse osaleda mentorklubis mentorina, kus ma saan teistelegi oma kogemusi jagada.
Õhinapõhine ettevõtja, kes alustas puidust treppide ja põlevkivist kõrvarõngaste loomisega.
Tänaseks on minu ettevõtete portfoolios erinevad, ka Eesti disaini tooted, pakume üldehitust ja erilahendusi, majutusteenust ja oleme astumas toidutööstuse arengulavale.
Ühtlasi tegelen lisaks ka ürituste korraldamisega, loomeettevõtlusega ning hiljaaegu sai alguse piirkonnas uus projekt – omanäoliseima mängutoa väljaehitamine.
Ida-Viru mentorklubi 2022 Narvas mentorid
Kas tahad saada mentoriks?
Võtta julgesti meiega ühendust!
Loomemajanduse projektijuht
Konsultant alustavatele ettevõtjatele (Narva)
Omista uusi teadmisi ja laienda kontaktide võrgustikku!
SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus korraldab 2023. aastal Ida-Virumaal kaks mentorklubi. Mentorklubid tegutsevad Jõhvi piirkonnas (eesti keeles) ja Narvas (vene keeles). Kokku toimub programmi raames 5-6 klubikohtumist.
Klubi tegevused on suunatud eelkõige alustavatele ettevõtjatele (mentiidele). Osaleda saab ettevõte, mis on tegutsenud alates Äriregistris registreerimisest kuni 3 aastat.
Vaata oma ettevõte staatust äriregistrist või teatmik.ee portaalist
Alustavatele ettevõtjatele pakuvad programmi jooksul tuge mentorid (ettevõtluskogemusega ettevõtjad)
Kohtumised toimuvad piirkonna erinevates paikades ja formaatides.
Igal kokkusaamisel osaleb ka üks kutsutud külaliskoolitaja või -lektor, kes räägib klubi teemast ja jagab endi kogemusi, teadmisi.
5 PÕHJUST, MIKS IDA-VIRU MENTORKLUBIS OSALEDA:
Maakondlikus mentorklubis õpitakse ja arenetakse üheskoos. Klubikohtumistel jagavad tegutsevad ettevõtjad alustavatele ettevõtjatele oma kogemusi ja annavad head nõu. Peaaegu kõikidele kokkusaamistele on kutsutud ka üks külalislektor või koolitaja.
Mentorklubi on ettevõtjate kohtumispaik, kus algajad ettevõtjad (mentiid) kohtuvad kogenud ettevõtjatega (mentorid), sellega seoses tekivad uued kontaktid ja tutvused.
Mentorklubi tegevustes osaledes tutvud teiste alustanud ettevõtjatega. Sul on võimalik jagada kogemusi enda ettevõtte käivitamisest ja arendamisest. Olla avatud ja aktiivne.
Mentorklubi jooksul korraldatakse programmi jooksul vähemalt 5 erinevat sündmust – kontaktüritused, töötoad, ühe- või kahepäevased seminarid, õppereisid, teemahommikud jms. Üheskoos õpitakse ja arenetakse.
Iga mentorklubis osalev mentii saab konkreetse mentori, kellega ka väljaspool klubi toimumise aega on võimalik personaalselt oma ettevõtte teemadel suhelda.
Hea alustav ettevõtja! Kui sul tekkis mentorklubi programmis osalemise vastu huvi, siis võta allpool olevatel kontaktidel ühendust.
KEVAD 2023
eesti keeles
SÜGIS 2023
vene keeles
Konsultant alustavatele ettevõtjatele (Jõhvi)
JÕHVI MENTORKLUBI KLUBIKOHTUMISTE KUUPÄEVAD JA TEEMAD:
NB! Korraldajal on õigus teha kuupäevade ja teemade osas muudatusi, kui selleks on otsene vajadus.
20.04.2023 12.00-17.00
Sissejuhatus mentorklubisse, tutvumine, kogemuslugu.
„Kuidas sõlmida lepinguid ja mida sealhulgas silmas pidada.“ Kohale on kutsutud kogenud spetsialist.
18.05.2023 12.00-17.00
“Alustava ettevõtte rahaasjad ja raamatupidamine.”
Seminari viib läbi praktik raamatupidamise ettevõttest.
08.06.2023 12.00-17.00
“Kes on minu klient ja mida kujutab endast põlvkondade teooria?”
Teemast räägib valdkonna koolitaja
24.08.2023 12.00-17.00
„Turundus ja hea müük. Kuidas saavutada tähelepanu ja edu?“
Kutsume sellel teemal rääkima kogenud spetsialisti.
21.09.2023 12.00-17.00
Mentorklubi teema osalejate valikul või teema “Storytelling – milline on sinu lugu ja kuidas seda enda tegevustes ära kasutada.” Praktilist kohtumist tuleb läbi viima kohale kutsutud spetsialist.
09.11.2023 väljasõit terve päev
Jõhvi ja Narva mentorklubide ühine õppereis Harjumaale, kus külastame kohalikke ettevõtteid, et ammutada uut inspiratsiooni ja saada uusi kogemusi.
Mentorklubi lõpetamine, kokkuvõtete tegemine.
Konsultant alustavatele ettevõtjatele (Narva)
Klubis osalemine on alustavale ettevõtjale tasuta. Kuid ettevõttele arvestatakse vähese tähtsusega abi. Palun loe selle kohta rohkem siit – https://www.fin.ee/riigihanked-riigiabi-osalused-kinnisvara/riigiabi/vahese-tahtsusega-abi
NB! Korraldajal on õigus teha kuupäevade ja teemade osas muudatusi, kui selleks on otsene vajadus.
Ida-Viru Mentorklubisid korraldab ja koordineerib SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
Hea alustav ettevõtja! Kui sul tekkis mentorklubi programmis osalemise vastu huvi, siis võta koordinaatoriga ühendust.
SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus pakub teenuseid alustavatele ettevõtjatele, mida rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.
Konsultatsioonid alustavatele ettevõtjatele:
Palume eelnevalt konsultatsioonile registreeruda!
Registreeri konsultatsioonile telefoni või emaili teel.
Konsultant alustavatele ettevõtjatele (Jõhvi)
Konsultant alustavatele ettevõtjatele (Narva)
Kas soovid alustada oma ettevõtet või õpilasfirmat, kuid ei tea, kust pihta hakata? Äkki on Sul mõni hea idee, kuidas oma kodukohta paremaks paigaks muuta, kuid puudub teadmine, kust ja kuidas selleks raha leida? Või soovid oma eluga lihtsalt midagi ägedat peale hakata ja olla ettevõtlik, aga ei tea täpselt, mis võimalused selleks on? Kõigile neile küsimustele saab aidata vastuse leida noorte ettevõtlikkuse konsultalt.
SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse poolt pakutavad konsultatsioonid on TASUTA ning rahastatud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.
Konsultant alustavatele ettevõtjatele (Narva)
Mis on Õpilasfirma? Kuidas seda registreerida? Kuidas võtta osa Õpilasfirmade laatadest ja võistlustest? Mis kasu saad sina Õpilasfirma tegemisest?
Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppe programm gümnaasiumiastme õpilastele, mille eesmärgiks on õpetada tegevuse kaudu äritegevuse põhimõtteid, arendada õpilaste algatusvõimet ja soovi ise probleemi lahendada.
Minifirmaks kutsutakse õpilasfirma “väikest venda”, mis on suunatud põhikooli III astme õpilastele. Millised on Õpilasfirma ja minifirma erinevused, seda võite lugeda siit.
Õpilasfirma programmist täpsemalt saate lugeda siit.
Toeta meie noort!
Sel õppeaastal JA Eestis registreeritud Õpilasfirmadega saab tutvuda Õpilasfirma veebilehel.
ÕPILASFIRMA
TOODE/TEENUS
KONTAKT
I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
hetkel sündmusi ei ole
Kohtla-Järve 2
Kohtla-Nõmme 1
Mäetagute 1
Jõhvi 3
Toila 3
Voka 1
Iisaku 1
Sillamäe 1
Narva 0
Kokku Eestis 453
SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus pakub teenuseid alustavatele ettevõtjatele, mida rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.
Konsultatsioonid alustavatele ettevõtjatele:
Palume eelnevalt konsultatsioonile registreeruda!
Registreeri konsultatsioonile telefoni või emaili teel.
Loomemajanduse projektijuht
Konsultant alustavatele ettevõtjatele (Narva)
SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus pakub TASUTA teenuseid tegutsevatele ettevõtetele, mida rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi jaRahandusministeeriumi poolt.
Nõustame tegutsevaid ettevõtjaid projektitaotluste koostamise ja taotluste tingimuste selgitamise teemal ning digiturunduse küsimustes.
Konsultatsiooni eesmärgiks on leida üles ja ärgitada kasvama Teie olemasoleva ettevõtete potentsiaalid (sh digiturunduse lahenduste abil).
Ettevõtete, kes on vanem kui kolm aastat.
Ettevõtetel on vähemalt 2 töötajat ning müügitulu on vähemalt 80 000 € aastas.
Palume eelnevalt konsultatsioonile registreeruda!
Registreeri konsultatsioonile telefoni või emaili teel.
tegutsevate ettevõtjate konsultant
Nõustan järgmistes küsimustes:
Turundusspetsialist ja tegutsevate ettevõtjate konsultant
Abistan ja nõustan järgmistes küsimustes:
Muud kontaktid leiate SIIT.
Ida-Viru Mentorklubi on laiapõhjaline mentorlusprogramm alustavatele ettevõtjatel selleks, et osalevad Ida-Viru ettevõtted oleksid edaspidi oma tegevuses edukamad, enesekindlamad, teadlikumad ja õnnelikumad.
Jõhvi ja Narva mentorklubisid korraldab ja koordineerib SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja neid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
Tegevused on suunatud eelkõige ettevõtetele, mis on tegutsenud 1-3 aastat.
Ida-Viru mentorklubid toimuvad kord aastas Jõhvi piirkonnas ja Narvas.
Mentorklubi on ettevõtjate kohtumispaik, kus algajad ettevõtjad (mentiid) kohtuvad kogenud ettevõtjatega (mentorid) ning üheskoos õpitakse ja arenetakse. Maakondlikus mentorklubis jagavad tegutsevad ettevõtjad alustavatele ettevõtjatele oma kogemusi ja annavad head nõu. Kohtumised toimuvad klubilises formaadis, mille käigus saab vahetada kogemusi teiste ettevõtjatega, saab ammutada uut inspiratsiooni ja motivatsiooni, suurendada teadmisi ning kindlasti laiendada kontaktide võrgustikku.
Mentorklubid toimuvad Narvas ja Jõhvi piirkonnas kohapeal, kuid on ka kohtumisi veebi teel või hübriidvormis.
Mida annab mentorlusprogramm?
Mentorklubi jooksul korraldatakse programmi jooksul vähemalt 5 erinevat sündmust – kontaktüritused, töötoad, ühe- või kahepäevased seminarid, õppereisid, teemahommikud jms. Üheskoos õpitakse ja arenetakse.
Iga mentorklubis osalev mentii saab konkreetse mentori, kellega ka väljaspool klubi toimumise aega on võimalik personaalselt oma ettevõtte teemadel suhelda.
Mentorklubi tegevustes osaledes tutvud teiste alustanud ettevõtjatega. Sul on võimalik jagada kogemusi enda ettevõtte käivitamisest ja arendamisest. Olla avatud ja aktiivne.
tutvu mentoritega
SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus korraldab 2023. aastal Ida-Virumaal kaks mentorklubi.
Klubi tegevused on suunatud eelkõige alustavatele ettevõtjatele (mentiidele). Osaleda saab ettevõte, mis on tegutsenud alates Äriregistris registreerimisest kuni 3 aastat. Alustavatele ettevõtjatele pakuvad programmi jooksul tuge mentorid (ettevõtluskogemusega ettevõtjad).
Kohtumised toimuvad piirkonna erinevates paikades ja formaatides. Igal kokkusaamisel osaleb ka kutsutud külaliskoolitaja või -lektor, kes räägib klubi teemast ja jagab endi kogemusi, teadmisi.
IDA-VIRU MENTORKLUBIDE KOORDINAATORID
Loomemajanduse projektijuht
Konsultant alustavatele ettevõtjatele (Narva)
Hea alustav ettevõtja! Kui sul tekkis mentorklubi programmis osalemise vastu huvi, siis palun võta meiega ühendust.
Tähtaeg
Toetus
Äkki on Sul mõni hea idee, kuidas oma kodukohta paremaks paigaks muuta, kuid puudub teadmine, kust ja kuidas selleks raha leida?
Või soovid oma eluga lihtsalt midagi ägedat peale hakata ja olla ettevõtlik, aga ei tea täpselt, mis võimalused selleks on? Kõigile neile küsimustele saab aidata vastuse leida noorte ettevõtlikkuse konsultalt.
Konsultatsioon ettevõtlikule noorele:
SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse poolt pakutavad konsultatsioonid on TASUTA ning rahastatud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.
Registreeri end konsultatsioonile
Noorte ettevõtlikkuse konsultant, Haridusklastri projektijuht
Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) toetab potentsiaalseid investoreid vajamineva informatsiooni ja asjaajamisega.
pakuvad maakondlikud arenduskeskused järgmisi teenuseid
Investorpäringute hankimine ja vahendamine
Investortegevuste toe ja abi pakkumine KOVidele
Regiooni tutvustamine potentsiaalsetele investoritele
KredEx pakub korteriühistutele erinevaid finantsteenuseid, mis aitavad hoonet säilitada, suurendada selle energiatõhusust ja parandada sisekliimat.
KredExi kaudu on võimalik taotleda nii laenu ja laenukäendust kui ka tagastamatut toetust.
Nüüd pakume maakondlikes arenduskeskustes üle Eesti (välja arvatud Harjumaal) tasuta konsultatsioone korteriühistutele suunatud KredExi teenuste osas.
Vajadusel pakub konsultant abi ka KredExi taotluse täitmisel ja esitamisel.
Konsultante on võimalik tasuta kutsuda osalema korteriühistu üldkoosolekul, kus nad aitavad selgitada korteriühistule suunatud teenuste tingimusi.
Tehnilistes küsimustes aitavad jätkuvalt KredExi kodulehel toodud tehnilised konsultandid.
KredEx partnersuhete haldur