Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

EL välispiiri programmi projekt “Ida-Viru turism”

Ida-Viru turismisihtkoht võitis EL Euroopa naabrusinstrumendi programmi konkursil toetuse 2023. II p.a. tegevustele. Projekti eesmärk on tõsta sihtkoha atraktiivsust nii siseturistide kui Soome ja Läti turistide hulgas.

EL Euroopa naabrusinstrument kaasrahastab projekti “Ida-Viru turism” 2023.a.II poolaasta tegevusi summas 227 500 eurot. Projekti periood on 1.07.-31.12.2023.

See toetus võimaldab Soome turule kaasata eraldi turujuhi ning töötada välja ja testida marsruute (kultuur, loodus, karavan), luua Vana Narva audiogiid ning õppida Soome keelt ja kultuuri. Läti turul toimub projekti raames esimene Ida-Viru testkampaania. Lisaks tulevad kampaaniad Eesti ja Soome turul ning jagatakse edasi häid uudiseid omakanalites FB Ida-Viru sõbrad ja Instagrammis.

Projekti viib ellu Ida-Viru Ettevõtluskeskus SA, mis koordineerib ka Ida-Viru turismiklastrit. Ida-Viru turismiklaster koondab piirkonna turismisektori aktiivseid ja missioonitundelisi teenusepakkujad ja sinna kuuluvad kõik maakonna omavalitsused. Klaster tegutseb juba 13 aastat. Klastrit koordineerib Ida-Viru Ettevõtluskeskus (maakondlik arenduskeskus).

Lisainfo: projektijuht Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen kadri.jalonen@ivek.ee  tel 5174236