Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Viru Filmifond

14.03.2013 asutati Eesti esimene regionaalne filmifond- Viru Filmifond.

Fondi algatajad ja rahastajad olid 4 Ida-Virumaa valda- Toila, Jõhvi, Mäetaguse ja Illuka vald ja NPM Silmet AS. Fondi partneriteks olid SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Jõhvi kontserdimaja ja MTÜ Eesti Digikeskus

Viru Filmifond suurenes 2019. aastal tänu Ida-Viru programmi kaasrahastusele (Rahandusministeerium) ning tänaseks on meie regionaalsed rahastajad Toila vald, Jõhvi vald, Alutaguse vald, Lüganuse vald, Kohtla-Järve linn, Narva linnavalitsus, Sillamäe linnavalitsus, NPM Silmet ja Ida-Viru Kutsehariduskeskus.

Fond on avatud uuetele rahastajatele nii avalikust kui ka erasektorist.

Viru Filmifondi eesmärgiks on mitmekesistada Ida-Viru ettevõtlust, edendada professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist Ida-Virumaal, tuua Ida-Virumaale investeeringuid, reklaamida Ida-Virumaad Eestis ja välismaal.

Viru Filmifond kaasrahastab Ida-Virumaal ülesvõetavaid filme (mängufilmid, dokumentaalfilmid; lühifilmid), telesarju ja muusikavideosid.

Taotlemine

 Taotluste vastuvõtmine toimub aasta jooksul kahes taotlusvoorus. Taotlusi saab esitada igal aastal 1.aprilliks ja 31.oktoobriks.  

Rahastamisotsuse teeme 30 tööpäeva jooksul.

 

Taotlemise tingimused

Taotlemiseks peab lihtsalt olemas olema kaastootja Eestist. Usaldusväärsete kaastootjate valiku leiad Film Estonia koduleheküljelt www.filmestonia.ee.